Nauka

Edukacyjny spacer po Muzeum Marynarki Wojennej

Książeczkę do samodzielnego zwiedzania można odebrać w kasie muzeum // mat. prasowe Muzeum Marynarki Wojennej

Książeczkę do samodzielnego zwiedzania można odebrać w kasie muzeum // mat. prasowe Muzeum Marynarki Wojennej

Muzeum Marynarki Wojennej przygotowało specjalną propozycję dla samodzielnych i wnikliwych zwiedzających, którzy lubią wyzwania. To „Spacer edukacyjny”, czyli zbiór zadań i pytań w formie książeczki. Może być ona ciekawym pomysłem dla szkół i innych grup zorganizowanych na lekcje „bez lekcji”, ponieważ nie wymaga obecności przewodnika czy edukatora.

 
„Spacer edukacyjny” do samodzielnego zwiedzania w formie książeczki to nowa propozycja Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Pomoże lepiej poznać tamtejsze wystawy i historię Polskiej Marynarki Wojennej. Jest też ułatwieniem dla opiekunów grup, którzy już na wstępie mogą z wychowankami omówić zasady zachowania, przedstawić podstawowe wiadomości o muzeum i zorganizować zabawę edukacyjną.

– Polecamy podzielić wychowanków najlepiej na 4-6 osobowe grupy, każda z nich otrzymuje jedną książeczkę i wspólnie szukają odpowiedzi. Zadania można rozdzielać, każda grupa może wykonywać zadania tylko na konkretnym piętrze, a potem oprowadzać pozostałe grupy po „swojej wystawie”. Można zaproponować, by w każdej grupie był „pisarz”, który każdemu rozdziela zadania i tylko zapisuje odpowiedzi. Wszystko zależy od pomysłowości wychowawcy i od tego, jak zaplanuje wykorzystanie tej pomocy edukacyjnej – informują na swojej stronie edukatorzy muzeum.
O książeczki można pytać w kasie muzeum. W przypadku grup należy wcześniej wysłać informację na adres mailowy: rezerwacja@muzeummw.pl, aby mieć pewność, że zostanie przygotowana odpowiednia ilość publikacji. Książeczki są bezpłatne i polecane dla uczniów w wieku 11-16 lat.Przy okazji przypominamy, że Dział Edukacji i Promocji MMW zaprasza na liczne lekcje i warsztaty muzealne oraz do zwiedzania wystaw muzeum i ORP „Błyskawica” z przewodnikiem. W ofercie znajduje się szeroki wachlarz zajęć dla dzieci w różnym wieku, ale nie tylko. Więcej informacji można znaleźć na stronie muzeum.

  • ikonaOpublikowano: 22.02.2023 09:16
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.02.2023 09:18
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona