Nauka

Gdynianka w finale Ogólnopolskiej Edycji "Ośmiu Wspaniałych"

Laureaci Jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków
Martyna Szoja, uczennica III LO w Gdyni, została laureatką Finału Jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych".

Tegoroczna gala finałowa konkursu odbyła się w Białogardzie, w dniach 7-9 czerwca. Pięcioro finalistów gdyńskiej edycji spotkało się tam z uczestnikami konkursu z całego kraju.

Ogólnopolski Konkurs "Ośmiu Wspaniałych", którego pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Świat na Tak z Warszawy, przeznaczony jest dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego celem jest promowanie pozytywnych zachowań i działań wśród młodzieży, a to owocuje tworzeniem nowej rzeczywistości pełnej akceptacji i wzajemnego szacunku.

Początki konkursu sięgają lat 90-tych. Rozpoczął się on w 1993 r. w Warszawie na Żoliborzu, a dziś organizowany jest już w 85 miastach całej Polski. Każde miasto wybiera swoich finalistów, a następnie przedstawia ich całej Polsce.
  • Martyna Szoja, uczennica III LO w Gdyni - Laureatka Finału Jubileuszowej XXV Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych" // mat. "Fundacja Świat na Tak"
  • XXV Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", Białogard 2019 - plakat // mat. "Fundacja Świat na Tak"
  • XXV Finał Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych", Białogard 2019 // mat. "Fundacja Świat na Tak"