Nauka

Gdyńscy licealiści będą śpiewać w Irlandii

Uczestnicy Erazmusa z II LO chętnie dzielą się doświadczeniem z kolegami z innych szkół //fot. Filip Śmigielski

Uczestnicy Erazmusa z II LO chętnie dzielą się doświadczeniem z kolegami z innych szkół // fot. Filip Śmigielski

17.01.2023 r.

Coraz więcej szkół średnich w Gdyni bierze udział w projektach Erazmusa. Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi na posumowanie projektu Erazmus+ StagePass zaprosili młodzież z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych oraz młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 26. Wszystko po to, aby z projektu mogło skorzystać jak najwięcej uczniów i nauczycieli.

Licealiści z Dwójki biorą udział w wyjątkowym projekcie, jakim jest Erasmus+ StagePass, realizowanym wspólnie ze szkołami w Irlandii, Irlandii Północnej i Holandii. Młodzież gościła w Niederlandach w maju zeszłego roku. Za miesiąc gdyńscy licealiści wylatują do Irlandii Północnej.

- Udział w takich projektach, jak te realizowane w ramach Erazmusa, to wielka wartość dla edukacji – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Młodzi gdynianie żyją w świecie bez granic, bardzo dobrze znają język angielski, chętnie dzielą się doświadczeniami nie tylko z rówieśnikami z innych krajów, ale również, jak w przypadku tego spotkania, z młodszymi kolegami. To wspaniały przykład działań na rzecz wspólnego dobra.
Licealiści z „Dwójki” uczestniczą w projekcie Erasmus+ StagePass już drugi rok. Podsumowując swój udział, poczuli, że chcą się podzielić doświadczeniami z kolegami z dwóch zaprzyjaźnionych szkół: Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych oraz Szkoły Podstawowej nr 26, których chcą zaprosić do wspólnych działań w przyszłości.

- Przedstawiamy owoce naszej pracy, opowiadamy o tym, jak wygląda branie udziału w tego rodzaju projekcie i oczywiście pokazujemy zapowiedź naszego wyjazdu do Irlandii Północnej, które będzie zwieńczeniem projektu – mówi Magda Więcław, koordynator z ramienia II LO.

Erasmus+ StagePass to projekt muzyczny, licealiści skupiają się nad pracą nad głosem oraz doskonaleniem śpiewu w języku angielskim. Doskonalą techniki wokalne oraz grę na instrumentach.

- Uczymy się tekstu, nut, harmonii. Te zajęcia są dla nas super okazja, aby poszerzać nowe horyzonty, poprawiać nasze umiejętności, a przy tym super się bawić – dodają licealiści.

Młodzi uczestnicy projektu nagrali dla Gdyni Edukacyjnej fragment swoich utworów. Nagranie w ostatnich dniach stało się hitem TikToka i można je oglądać tu: tutaj

- „Super, że takie rzeczy dzieją się w szkołach”, „Cudnie, super się słucha i patrzy na Was, brawo młodzi Piękni” – piszą internauci.
  • Licealiści na scenie
  • Licealiści na scenie
  • Licealiści na scenie