Nauka

Gdyńscy nauczyciele w projekcie POWER

Nauczyciele Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni biorą udział w projekcie międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej // fot. materiały ZSHG w Gdyni

Nauczyciele Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni biorą udział w projekcie międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej // fot. materiały ZSHG w Gdyni

20.07.2021 r.

Nauczyciele Zespołu Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni biorą udział w projekcie międzynarodowej mobilności kadry edukacji szkolnej. Pierwsze dwie uczestniczki wróciły z Hiszpanii. Dwie kolejne szkolą się we Francji.

 
- Cieszę się, że gdyńscy nauczyciele nieustannie podwyższają swoje kwalifikacje. Zdobywają także międzynarodowe certyfikaty. W ten sposób stają się ambasadorami zmian w edukacji w Polsce oraz wykwalifikowanymi edukatorami. Te certyfikaty, nie tylko potwierdzają zdobyte umiejętności, ale także przekładają się na jakość procesu edukacyjnego, ułatwiają pracę z uczniami i dają im szersze możliwości rozwoju. Swoim przykładem nauczyciele pokazują również uczniom, że warto poszerzać horyzonty i korzystać z międzynarodowych projektów – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.
 
Kursy są finansowane z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Noszą tytuł „Otwieramy umysł, aby otworzyć świat”. Szkolenia odbywają się w placówkach edukacyjnych w Hiszpanii, Francji, we Włoszech i na Malcie. Weźmie w nich udział 11 nauczycielek: Aniela Korybalska, Bogusława Flisykowska, Iwona Korzeniewska, Aneta Chołdrych, Katarzyna Kaprocka-Gral, Ewa Arcisz, Alina Grzenkowicz, Magdalena Buczma-Pawelec, Danuta Stępień, Ewa Rudzka i Małgorzata Radek.
 
Pierwsza mobilność odbyła się w Sewilli w Hiszpanii, gdzie dwie uczestniczki - Ewa Arcisz i Magdalena Buczma-Pawelec ukończyły szkolenie ,,Project based learning''.
 
- Jesteśmy bardzo zadowolone z całego wyjazdu i pozytywnie zaskoczone urozmaiconą formą szkolenia, sięgającą po różnorodne techniki i uczącą współpracy w grupie. Interesująca była również wizyta w lokalnej, innowacyjnej szkole pracującej metodami projektu. Jesteśmy zachwycone Sewillą. Wyjazd, zgodnie z misją projektu dał możliwość zwiedzania miasta oraz poznanie kultury regionu – podsumowują swoje szkolenie Ewa Arcisz i Magdalen Buczma-Pawelec, nauczycielki ZSHG w Gdyni.
 
Obecnie dwie kolejne uczestniczki Danuta Stępień i Iwona Korzeniewska szkolą się we francuskiej Nicei na kursie ,,Digital tools for language teachers''. Kolejne mobilności zaplanowano na lipiec, sierpień wrzesień i październik.
 
Dodajmy, że Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój POWER jest kompleksowym programem wsparcia w obszarach zatrudnienia, włączeni społecznego, edukacji, szkolnictwa wyższego, zdrowia i dobrego rządzenia. Wykorzystuje środki z Europejskiego Funduszu Społecznego, by uruchomić pozytywne zmiany w przestrzeni społecznej, gospodarczo-ekonomicznej, firmach, instytucjach publicznych, uczelniach, relacjach społecznych i biznesowych.
  • Ewa Arcisz i Magdalena Buczma-Pawelec na lotnisku przed podróżą do Sewilli // fot. materiały ZSHG
  • Gdyńskie nauczycielki z certyfikatami ukończenia szkolenia w Sewilli // fot. materiały ZSHG
  • Grupa nauczycieli, uczestników szkolenia w Sewilli pozuje do wspólnego zdjęcia // fot. materiały ZSHG
  • Gdyńskie nauczycielki podczas szkolenia w Sewilli // fot. materiały ZSHG
  • Gdyńskie nauczycielki podczas szkolenia w Sewilli // fot. materiały ZSHG
  • Widok na Sewillę // fot. Ewa Arcisz