Nauka

Głośno o młodym bokserze z "Dziewiątki"

Bokserzy na podium.

Rozgrywki Pucharu Polski Juniorów odbywały się w Ciechocinku // fot. Kamil Nowosad

14.01.2022 r.

Kacper Gawłowski uczeń IX Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zdobył brązowy medal w boksie olimpijskim w kategorii do 80 kilogramów w trakcie rozgrywek Pucharu Polski Juniorów. To kolejny sukces sportowy ucznia tej szkoły w ostatnim czasie.


Kacper jest uczniem klasy 3c2, boks trenuje w klubie Sako Gdynia, który słynie z profesjonalnych treningów dla młodych zawodników w każdym wieku. Dla młodzieży profesjonalnie uprawiającej sport są one darmowe. Mistrzostwa w ramach pucharu Polski odbyły się pod koniec grudnia ubiegłego roku w Ciechocinku.

- Ubiegły rok był wypełniony wieloma sukcesami sportowymi zarówno uczniów, jak i nauczycieli gdyńskich szkół. Zdobywali medale, mimo że wiele zawodów było odwołanych z powodu pandemii, a treningi często były ograniczone – mówi mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Gdyński samorząd wspiera sportowe pasje dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku modernizowaliśmy boiska, aby były dostępne dla wszystkich chętnych, otwieraliśmy klasy sportowe w kolejnych szkołach, wdrożyliśmy programy, których celem jest propagowanie sportu. Ten rok również upłynie nam pod hasłem wspierania szkolnych sportowców. Serdecznie gratuluję młodemu bokserowi i życzę kolejnych medali i trofeów na koncie.

O IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni w ostatnim czasie jest głośno z dwóch powodów: uczniowie tej szkoły odnoszą sukcesy w sporcie oraz w filmie. To ważna informacja dla absolwentów podstawówek, którzy stoją przed wyborem szkoły: marzą wam się medale za sportowe osiągnięcia, kochacie film? Rozważcie "Dziewiątkę". To szkoła z dobrym klimatem dla pasjonatów.

- Nasi uczniowie chętnie rozwijają swoje pasje – przyznaje Katarzyna Szeleźniak- Białkowska, nauczyciel wychowania fizycznego w IX Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni - Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Boks jest bardzo popularnym sportem w Trójmieście. Stąd pochodzi Aleksander Antkiewicz, pierwszy polski powojenny medalista olimpijski, a także tacy pięściarze jak: Zygmunt Chychła, Dariusz Michalczewski czy Iwona Guzowska.