Nauka

Hiszpańskie słońce pod gdyńskim niebem

Flaga Hiszpani

W ten weekend w Gdyni spotkają się miłośnicy Hiszpanii // fot. Pixabay

02.12.2022 r.

Dwa dni prelekcji i warsztatów, trzynastu prelegentów, a na deser koncert muzyki latynoskiej. W ten weekend odbędzie się w Gdyni KONFERENCJA HISPANISTÓW EXPERTOS ELE 2022.


Wydarzenie ma na celu propagowanie języka hiszpańskiego oraz prezentację innowacyjnych rozwiązań wspierających proces dydaktyczny w zakresie nauczania języków obcych.

- W trakcie dwudniowej konferencji, uczestnicy wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów z hiszpańskojęzycznych krajów, nauczycieli, pasjonatów języka oraz przedstawicieli wydawnictw – informuje Liliana Poszumska z La Manchy, która jest organizatorem wydarzenia. -To doskonała okazja do wymiany doświadczeń w dziedzinie metodyki nauczania języka hiszpańskiego. Konferencja nazywa się expertosele (www.expertosele.com) i odbywała się do tej pory w Lublinie na KUL, ale od tego roku będzie co dwa lata w Gdyni, a co dwa lata w Lublinie. Przyjedzie sporo wydawnictw z Hiszpanii. Generalnie wielkie wydarzenie dla całego hiszpańskojęzycznego świata w Trójmieście i nie tylko.

Poza La Manchą, współorganizatorem konferencji są Wyższa Szkoła Bankowa w Gdyni, Katolicki Uniwersytet Lubelski w Lublinie, DIALOGO szkoła hiszpańskiego w Lublinie.


Konferencja odbędzie się w najbliższą sobotę oraz niedzielę (3-4 grudnia), w salach Wyższej Szkoły Bankowej przy ulicy Śląskiej 35/37, początek o godzinie 9.00.
  • Plakat