Nauka

Mobilna pracownia komputerowa dla SP 31

Poznaliśmy wyniki konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. W gronie 100 zwycięskich zespołów z całej Polski jest jeden gdyński ze Szkoły Podstawowej nr 31 // fot. materiały Wydziału Edukacji

Poznaliśmy wyniki konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. W gronie 100 zwycięskich zespołów z całej Polski jest jeden gdyński ze Szkoły Podstawowej nr 31 // fot. materiały Wydziału Edukacji

22.07.2021 r.

Poznaliśmy wyniki konkursu „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”. W gronie 100 zwycięskich zespołów z całej Polski jest również jeden gdyński. To uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31. Wygrali dla swojej szkoły mobilną pracownię komputerową.

 
Stanisław Korycki i Adam Mahmud, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni, pod opieką pani Karoliny Brylla-Borawskiej jako grupa "SP 31" wzięli udział w konkursie plastyczno-cyfrowym "Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie" . Praca drużyny powstała przy pomocy materiałów otrzymanych z Urzędu Miasta Gdyni oraz osobistemu zaangażowaniu wiceprezydenta Bartosza Bartoszewicza.
 
- Gdynia od lat wspiera rozwój młodych gdynian. Niezwykle mnie cieszą wszystkie sukcesy gdyńskich uczniów. To efekt ich pracy. Ale to także zasługa naszej doskonałej kadry pedagogicznej, jak i rodziców, którzy motywują ich do rozwijania pasji i zainteresowań - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia - Kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 31 zgłosili się do mnie z prośbą o pomoc w powstaniu ich pracy, nie wahałem się i wystąpiłem w ich filmowej pracy. Tym bardziej, że stale podnosząc wysoki poziom jakość życia w mieście na część działań wykorzystujemy również środki z mechanizmu finansowania norweskiego. Zaangażowanie uczniów w ten projekt podniosło niewątpliwie ich kompetencje cyfrowe oraz wiedzę na temat Funduszy Norweskich i EOG.
 
Konkurs „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie! zorganizowany został przez Państwowy Instytut Badawczy NASK i Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, pod honorowym patronatem Ambasady Norwegii oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotowanie prac plastycznych w dowolnej technice cyfrowej. Wpłynęło aż 2389 prac. Gdyński projekt znalazł się w gronie 100 zwycięskich zespołów z całej Polski.
 
Link do gdyńskiej pracy na konkurs o funduszach norweskich - https://youtu.be/p98R9kSE8vo
 
- Bardzo się cieszę, że nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności i zainteresowania poprzez udział w różnych konkursach. Dzięki temu Stanisław i Adam wygrali dla naszej szkoły mobilną pracownię komputerową składającą się z szesnastu laptopów i szafy do ich przechowywania. Serdecznie gratuluję i dziękuję. Z tego sprzętu będą korzystać wszyscy uczniowie - mówi Aleksander Kuźmin, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Gdyni.
 
Organizatorzy na wrzesień zaplanowali otwarcie wirtualnej galerii prac i uroczystą galę wieńcząca konkurs.
 
Dodajmy, że Norweski Mechanizm Finansowy (czyli tzw. Fundusze Norweskie) i Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (czyli Fundusze EOG) to forma bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein nowym członkom Unii Europejskiej. Głównym celem Funduszy Norweskich i Funduszy EOG jest przyczynianie się do zmniejszania różnic ekonomicznych i społecznych w obrębie Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz wzmacnianie stosunków między państwami-darczyńcami a państwami-beneficjentami. Aktualnie ich odbiorcami jest 15 krajów europejskich, w tym Polska. Obszary wsparcia w ramach tych funduszy to m.in.: ochrona środowiska, dziedzictwo kulturowe, zdrowie, badania naukowe i stypendia.