Nauka

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół / fot. Unsplash.com

Najmłodsi uczniowie wracają do szkół / fot. Unsplash.com

28.04.2021 r.

Po majówce uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Pierwszy dzwonek po dłuższej przerwie zabrzmi dla nich już we wtorek, 4 maja.


Gdyńskie szkoły, zarówno samorządowe, jak i niepubliczne, są gotowe na przyjęcie swoich uczniów i bezpieczną stacjonarną pracę. Do 40 podstawówek wróci 6458 młodych gdynian.
 
– Dzisiaj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział powrót najmłodszych uczniów do placówek edukacyjnych. Zapewne wiele dzieci z utęsknieniem czeka, aby wrócić już do szkół, gdzie spotkają się z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Robimy wszystko, aby powrót ten był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Wszystkie placówki są zaopatrzone w środki higieniczne i ochrony. Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach, we współpracy z dyrektorami i służbami sanitarnymi. Dodatkowo większość nauczycieli i pracowników szkół przyjęła już pierwszą dawkę szczepionki.
 
W szkołach będą działać także świetlice dla klas I-III. W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników szkoły będą funkcjonować według wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie - do momentu ogłoszenia nowych rządowych wytycznych.