Nauka

Problemy zdalnego nauczania - jak sobie z nimi radzić?

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

07.04.2021 r.

Pandemia zupełnie zmieniła nasze życie. Nagle codzienne obowiązki i zadania musieliśmy dostosować do całkiem nowej sytuacji. Zmiany dotknęły także obszar edukacji. Nauczyciele musieli zmierzyć się z nauką zdalną – niecodzienną formą kontaktu ze swoimi uczniami. Jakie wnioski można wyciągnąć po roku takiej formy nauki?


Być może wielu nauczycieli czuje, że początki nauki zdalnej nie były najłatwiejsze i wciąż poszukuje nowych metod pracy, które pozwolą jeszcze lepiej dostosować system kształcenia do nowej rzeczywistości. Naprzeciw ich oczekiwaniom wychodzą Muzeum Emigracji oraz Fundacja Dobra Porażka i zapraszają pedagogów do wspólnej dyskusji o problemach i porażkach edukacji zdalnej, a także o tym, jak napotkane trudności mogą prowadzić do sukcesu.
 
Webinarium na temat doświadczeń nauczycieli podczas edukacji zdalnej odbędzie się w piątek, 23 kwietnia w godzinach 18:00-20:00. Spotkanie jest organizowane w ramach projektu ,,Edukacja na fali. Pasjonaci na pokład!” realizowanego w Muzeum Emigracji w Gdyni.
 

Zapisy


Przed zapisaniem się na webinar, można wypełnić anonimową ankietę, której wyniki pozwolą organizatorom dostosować spotkanie do aktualnych potrzeb nauczycieli. Wszystko po to, aby rozwiązać problemy, z którymi zmagają się oni podczas zdalnego nauczania. Po wypełnieniu ankiety system automatycznie odeśle zainteresowanych do formularza zapisów.

Ankieta dla nauczycieli jest dostępna tutaj.
 

Prowadzenie


Spotkanie poprowadzi Jarosław Łojewski (Fundacja Dobra Porażka) - pionier propagowania w Polsce idei uczenia się na błędach i porażkach, menedżer, doradca, trener, coach, mentor. Od ponad 30 lat zawodowo związany z branżą IT.

Łącznie brał udział w ponad 700 projektach korporacyjnych, w roli mentora wspierał ponad 70 projektów startupowych. Współpracuje z inkubatorami przedsiębiorczości. Autor kilkudziesięciu artykułów dotyczących praktycznych aspektów uczenia się na błędach. Prelegent na TEDxGdynia oraz szeregu innych konferencji IT.

Założyciel i prezes Fundacji Dobra Porażka, której misją jest wspierane szybszego rozwoju organizacji i ludzi dzięki umiejętnościom skutecznego zdobywania doświadczeń wyniesionych z przeżytych porażek. Pomysłodawca i organizator konferencji Dzień Porażki. Autor metody 5Z, która jest uporządkowanym sposobem uczenia się z porażek. Twórca Failowship – pierwszych na świecie kart uczących dobrego rozmawiania o porażkach.

Szczegółowe informacje znajdują się w wydarzeniu na Facebooku.