Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Nauka

„Razem do zawodu” - konkurs dla uczniów

Uczniowie Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni w czasie zajęć w jednej z nowych pracowni, fot. Magda Śliżewska

Trwa czwarta edycja konkursu dla uczniów pomorskich szkół zawodowych // fot. Magda Śliżewska

13.10.2020 r.

Trwa czwarta edycja konkursu dla uczniów pomorskich szkół zawodowych, którzy realizują projekty związane z jedną z kluczowych dla regionu branż. Zespoły, liczące od trzech do pięciu osób, mają czas na przesłanie swojego zgłoszenia do 19 października.


Konkurs dla uczniów szkół zawodowych „Razem do zawodu” dotyczy projektów związanych z jedną z kluczowych dla regionu branż, między innymi elektroniki, transportu, logistyki, budownictwa i chemii. Zespoły, od trzech do pięciu osób, mogą wysyłać zgłoszenia do poniedziałku, 19 października.

Szansa dla uczniów szkół zawodowych


Konkurs zawodowy to okazja na zdobycie nowych umiejętności i wiedzy, a także możliwość zaprezentowania talentów i predyspozycji zawodowych młodych Pomorzan. Uczniowie pracują zespołowo nad przedsięwzięciem, w którym wykorzystana zostanie wiedza oraz umiejętności nabywane w trakcie nauki w kształceniu zawodowym. Jednocześnie konkurs przyczynia się do podniesienia prestiżu szkolnictwa zawodowego i zachęcenia uczniów szkół podstawowych do podejmowania dalszej nauki właśnie w tego typu szkołach.


- Wszyscy doskonale wiemy, że rolą nowoczesnej szkoły zawodowej jest przygotowanie ucznia do elastycznego funkcjonowania na dynamicznie rozwijającym się rynku pracy. Dlatego w naszym mieście bezustannie kontynuujemy intensywne działania, które zmieniają szkolnictwo zawodowe, tworząc między innymi nowe pracownie i warsztaty zawodowe - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

W konkursie „Razem do zawodu” mogą wziąć udział projekty zespołowe związane z jedną z branż kluczowych dla rozwoju regionu, czyli:

  • ICT i elektroniką,
  • transportem, logistyką i motoryzacją oraz przemysłem morskim,
  • turystyką, sportem i rekreacją oraz przemysłem spożywczym,
  • budownictwem, meblarstwem oraz energetyką i ekoenergetyką,
  • chemią lekką i środowiskiem.

Uczniów mogą zgłaszać swoje szkoły do 19 października. Kolejny etap to wysłanie projektów w terminie do 20 listopada.

Projekty zostaną ocenione przez specjalne jury. W marcu 2021 uczniowie zaprezentują wybrane prace przed komisją, a zakończeniem rywalizacji będzie uroczysta gala oraz nagrody finansowe. Ponadto, uzyskanie wyróżnienia w konkursie daje możliwość zdobycia dodatkowych pięciu punktów dla uczniów, którzy ubiegają się o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego.

Zgłoszenia przyjmuje Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza, która realizuje konkurs w imieniu samorządu. Zespoły powinny być zgłoszone przez organy prowadzące szkoły lub placówki systemu oświaty.

Konkursy zawodowe są realizowane w ramach projektu „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

Więcej informacji i regulaminy znajdują się na stronie Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.


Źródło: pomorskie.eu