Nauka

SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W EXPERYMENCIE

Sportowy Dzień Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT
Co roku, obchody Dnia Dziecka w Centrum Nauki EXPERYMENT są wyjątkowe. Tym razem wystawę zapełnią sportowo-naukowe emocje jakich jeszcze w EXPERYMENCIE nie było! Na gości, którzy w długi, czerwcowy weekend odwiedzą Centrum czekają liczne atrakcje m.in. spotkania z trójmiejskimi sportowcami, strefy treningu, w których będzie można spróbować swoich sił w rugby, judo czy parkourze oraz warsztaty rodzinne z udziałem m.in. psychologa sportu.
 

Spotkaj się ze sportowcami i zdobądź autografy


Od piątku do niedzieli na scenie w EXPERYMENCIE będą prezentować się sportowcy z trójmiejskich drużyn: Rugby Club Arka Gdynia, UKS Grizzly Judo Gdańsk, Szkoły Sztuk Walki Bushido i parkourowcy z Klubu Sportowego Movement. To będzie świetna okazja, aby nie tylko zdobyć autografy swoich ulubionych zawodników, ale również zobaczyć fragment ich treningu.

- Ćwiczeniom wykonywanym przez sportowców będzie towarzyszył komentarz na żywo naszego edukatora – fizyka, dzięki czemu nasi goście przekonają się, ile jest fizyki w sporcie – mówi Alicja Harackiewicz z Centrum Nauki EXPERYMENT.
 

Trenuj razem z nami


Pod okiem profesjonalnych zawodników, w specjalnie przygotowanych do tego strefach, goście będą mogli przejść krótki trening rugby, judo i parkouru. Chętnych do spróbowania swoich sił EXPERYMENT zachęca, aby zabrali ze sobą wygodny strój, sportowe buty i… dużo energii.
 

Porozmawiaj z psychologiem sportu


W ramach Dnia Dziecka EXPERYMENT zaprasza również na warsztaty dla całych rodzin.

- Zaprosiliśmy do współpracy psychologa sportu z doświadczeniem w pracy z dziećmi. W trakcie spotkania z Aleksandrą Zienowicz-Wielebską nasi gości usłyszą o fascynujących historiach mistrzów sportu i trudnej drodze, jaką przebyli na szczyt – mówi Alicja Harackiewicz.
 
Poza warsztatami prowadzonymi przez psycholog sportu, w EXPERYMENCIE odbędą się również zajęcia prowadzone przez edukatorów Centrum poświęcone dietetyce i fizyce w sporcie. Goście  dowiedzą się m.in. co składa się na dietę sportowców, ile czasu trzeba biegać, aby spalić jednego pączka oraz jak prawa fizyki są wykorzystywane do konstruowania sprzętu sportowego.

Na wszystkie atrakcje w ramach Dnia Dziecka EXPERYMENT zaprasza do 12.00 do 16.00. Wstęp w cenie biletu na wystawę. Szczegółowy program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.experyment.gdynia.pl.

Partner wydarzenia: Gdyńskie Centrum Sportu
Patroni medialni: Radio Gdańsk, Trojmiasto.pl, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Magazyn Together.