Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Nauka

Spotkanie dla nauczycieli w Centrum Nauki Experyment

Grafika reklamująca Spotkanie inauguracyjne roku szkolnego 2022/2023

Spotkanie dla nauczycieli w Centrum Nauki Experyment

19.09.2022 r.

Zapraszamy wszystkie nauczycielki i nauczycieli na spotkanie inaugurujące rok szkolny 2022/2023, które odbędzie się 6 października w Centrum Nauki Experyment. Podczas wydarzenia opowiemy o aktualnej ofercie edukacyjnej, a także o najnowszych projektach naukowych dla szkół. Nie zabraknie również warsztatów, eksperckiego wykładu i czasu na dyskusję. Zapisy na spotkanie trwają!


Spotkanie inaugurujące to znakomita okazja do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Centrum Nauki Experyment na rok szkolny 2022/2023. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z pracownikami Centrum, na własnej skórze przekonać się jak wyglądają zajęcia przygotowane przez Edukatorów CNE i wziąć udział w warsztatach z Ewą Czech. Co więcej, od godziny 16:00 uczestnicy będą mogli odebrać wejściówki na wystawy i samodzielnie zwiedzić nasze Centrum Nauki. Zapraszamy!

PROGRAM SPOTKANIA

16:00 | początek wydawania wejściówek do Centrum Nauki Experyment

17:00 -17:10 | powitanie gości
Alicja Harackiewicz, dyrektor CNE oraz zaproszeni goście specjalni

17:10-17:20 | Kierunek nauka. Aktywne lekcje z Experymentem
Anna Miotk, Centrum Nauki Experyment
  • przedstawienie oferty edukacyjnej dla szkół, przedszkoli oraz oferty szkoleń dla nauczycieli. Program Ambasador Experymentu – zasady, harmonogram, rekrutacja.

17:20-17:25 | Akademia Edukatora Klimatu
Marta Haraburda, Centrum Nauki Experyment
  • celem Akademii Edukatora Klimatu jest nauczenie uczniów swobodnego i skutecznego przekazywania wiedzy na temat środowiska, uwrażliwienie ich na zachodzące zmiany klimatu, a także ukazanie, że zmiany należy zacząć od siebie i swojego najbliższego otoczenia.

17:25-17:30 | Projekty naukowe dla szkół – Nauka Obywatelska / ScienceCom
Marta Alicja Trzeciak, Centrum Nauki Experyment

  • udział w środowiskowych projektach naukowych oraz lekcjach terenowych to szczególna forma edukacji ekologicznej. W ramach Nauki Obywatelskiej uczniowie realizują prawdziwe badania, prowadzone przez ośrodki naukowe.
  • ScienceCom to cykliczne wydarzenie naukowe łączące świat nauki ze społeczeństwem. Tegoroczna edycja poświęcona zostanie tematom zrównoważonego rozwoju miast i społeczności, istoty odpowiedzialnej konsumpcji oraz produkcji.
17:30-18:00 | Oferta Centrum Nauki Experyment w praktyce
Warsztaty oraz mini-wykłady poprowadzone zostaną przez Edukatorów Centrum. Przedstawione zostaną trzy, wybrane zajęcia edukacyjne znajdujące się w ofercie na rok szkolny 2022/2023.
  • Miasta Przyszłości
  • Akademia Edukatora Klimatu
  • Nie(i)graj z uzależnieniem.
18:00-19:00 | Jak zbudować dobrą komunikację na linii nauczyciel – rodzic?
Cześć wykładowo-warsztatowa w ramach cyklu Warto się szkolić

Dobra współpraca w relacji rodzic – szkoła jest niezwykle ważna i potrzebna dla prawidłowego rozwoju dziecka. Współczesna szkoła, która dąży do poprawy jakości pracy, nie może się rozwijać bez świadomego i aktywnego udziału rodziców. Aby stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do nauki dla dziecka, my – dorośli musimy komunikować się ze sobą otwarcie, wspierać się, znać wspólne cele i zaplanowane działania. Niestety, coraz częściej, szczególnie w ostatnich latach, współpraca ta napotyka wiele problemów. Jak zbudować dobrą relację z rodzicami uczniów? Jak poprowadzić trudną rozmowę, aby była ona efektywna dla obu stron? Jak poradzić sobie z negatywnym kontaktem ze strony rodzica?

Spotkanie poprowadzi doświadczony ekspert – praktyk i podpowie jak prowadzić rozmowy z rodzicem, aby były one konstruktywne i osiągały zamierzony efekt.

  • prowadzenie – Ewa Czech – Nauczyciel dyplomowany, pedagog, terapeuta. Absolwentka studiów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, public relations, animacji współpracy środowiskowej oraz zarządzania placówkami oświatowymi. Swój rozwój zawodowy realizowała m.in. na Uniwersytecie Gdańskim, Politechnice Gdańskiej i Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Posiada ponad 30 letnie doświadczenie w pracy edukacyjnej zarówno w oświacie publicznej jak i niepublicznej. Doświadczenie zawodowe zdobywała na stanowiskach pedagoga szkolnego, nauczyciela wspomagającego, pedagoga w poradni psychologiczno – pedagogicznej oraz dyrektora szkoły. Przez wiele lat współpracowała z Uniwersytetem Gdańskim i innymi wyższymi uczelniami prowadząc zajęcia dla studentów kierunków pedagogicznych. Od 2003 r. związana z Gdańską Fundacją Oświatową, najpierw jako dyrektorka Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Osiek”, a następnie jako pełnomocnik ds. Szkół i Placówek, członek Zarządu i Rady Gdańskiej Fundacji Oświatowej. Obecnie Prezeska Zarządu Gdańskiej Fundacji Oświatowej. W swojej pracy zawodowej stawia na współpracę i komunikację.
19:00 | Pytania, podsumowanie spotkania
 
kontakt a.miotk@experyment.gdynia.pl | +48 512 493 716
termin 6.10.2022 | godz. 17:00
czas trwania 2 godziny
dla kogo nauczyciele wszystkich poziomów nauczania

Więcej informacji o spotkaniu oraz link do zapisów znajduje się TUTAJ.