Nauka

Studiuj w mieście z morza i marzeń

Gdyńskie uczelnie organizują Dni Otwarte online oraz prowadzą rekrutacje na studia // fot. Magdalena Czernek

Gdyńskie uczelnie organizują Dni Otwarte online oraz prowadzą rekrutacje na studia // fot. Magdalena Czernek

01.04.2021 r.

Co można studiować w Gdyni? Wiele kierunków, które dają możliwość podjęcia satysfakcjonującej pracy nie tylko na lądzie, ale i morzu. Będzie można się o tym przekonać podczas dni otwartych, które organizują Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni. Oba wydarzenia odbędą się w sieci. To szansa na zapoznanie się z szeroką ofertą edukacyjną gdyńskich uczelni. Będą też prezentacje studenckie i wykłady online. Z kolei Akademia Marynarki Wojennej wciąż prowadzi rekrutację na studia wojskowe.


W tym roku kandydaci na studentów nie będą mogli osobiście przekroczyć murów gdyńskich uczelni w ramach Dni Otwartych. Jednak nic straconego. Uczelnie zadbają, aby wszyscy chętni mogli zapoznać się z ich ofertą edukacyjną, przejść się ich korytarzami, czy posłuchać o tym, jak wygląda studenckie życie. Uniwersytet Morski oraz Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni zorganizują Dni Otwarte online. Kiedy należy zasiąść przed monitorami?

Uniwersytet Morski w Gdyni


Uczelnia ma ponad sto lat doświadczenia w kształceniu. Po jej ukończeniu można pracować nie tylko na morzu, ale i na lądzie. Możliwości jest wiele. Uniwersytet Morski oferuje studia I i II stopnia na 9 kierunkach i 43 specjalnościach. Na Wydziale Elektrycznym to: elektrotechnika, elektronika i telekomunikacja, informatyka oraz technologie kosmiczne i satelitarne. Z kolei na Wydziale Nawigacyjnym można rozpocząć przygodę na kierunkach: nawigacja, a także transport. Wydział Mechaniczny to miejsce dla tych, którzy chcieliby studiować mechanikę i budowę maszyn. Natomiast Wydział Zarządzania i Nauki o Jakości proponuje dwa kierunki: innowacyjną gospodarkę lub towaroznawstwo.

Dzień Otwarty uczelni odbędzie się 23 kwietnia w godz. 9.00-14.00. Mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz nauczyciele. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną poszczególne kierunki i specjalności, a także zasady i terminy rekrutacji. Natomiast studenci opowiedzą o tym, jak i czego uczą się w Gdyni. Dodatkowo pracownicy naukowi uczelni poprowadzą ciekawe wykłady na żywo.

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej uczelni lub facebookowym profilu Uniwersytetu Morskiego.

WSAiB


Uczelnia kształci studentów na dziewięciu kierunkach. To: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, logistics, logistyka, management, prawo, studia menadżersko-prawne oraz zarządzanie.

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni zaprasza na Dni Otwarte już 13 i 14 kwietnia. To będą dwa dni wypełnione ciekawym programem. Przy okazji wszyscy zainteresowani będą mogli dowiedzieć się, jak wygląda studenckie życie i co jest ważne przy wyborze studiów.

Zaplanowano m.in.: wirtualny spacer po uczelni, prezentacje studenckie na temat poszczególnych kierunków, czat z ambasadorką uczelni – Oksaną, a także wykłady online.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej uczelni.

Akademia Marynarki Wojennej


Z kolei Akademia Marynarki Wojennej wciąż prowadzi rekrutację na studia wojskowe. W ramach naboru uczelnia przygotowała łącznie 135 miejsc na 5 kierunkach. Wydział Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego daje możliwość studiowania na kierunku nawigacja (specjalność: eksploatacja okrętowych systemów pokładowych). Z kolei Wydział Dowodzenia i Operacji Morskich proponuje naukę o systemach informacyjnych w bezpieczeństwie (specjalność: cyberbezpieczeństwo). Najszerszą ofertę ma Wydział Mechaniczno-Elektryczny. Można tam studiować informatykę – ze szczególnym uwzględnieniem morskich systemów teleinformatycznych, mechanikę i budowę maszyn na specjalności: eksploatacja siłowni okrętowych, a także mechatronikę. Na tym ostatnim kierunku do wyboru są dwie specjalności: elektroautomatyka okrętowa oraz prace podwodne.

Termin zgłoszeń mija 31 maja. Do czego czasu wszyscy zainteresowani muszą wypełnić elektroniczny kwestionariusz i dostarczyć na uczelnię odpowiednie dokumenty. Na początku lipca odbędą się egzaminy wstępne. Wyniki rekrutacji mają być znane 17 sierpnia.

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji, terminów i wymaganych dokumentów znajdują się na stronie internetowej Akademii Marynarki Wojennej.

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni to jednak nie tylko studia wojskowe. Uczelnia ma w swojej ofercie również m.in. studia cywilne na takich kierunkach jak: nawigacja, hydrografia morska, informatyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, automatyka i robotyka, bezpieczeństwo wewnętrzne, bezpieczeństwo narodowe, systemy informacyjne w bezpieczeństwie, stosunki międzynarodowe, pedagogika, wojsko w systemie służb publicznych czy bezpieczeństwo w transporcie, spedycji i logistyce.

Rekrutacja na studia cywilne wystartuje 1 czerwca.