Nauka

Urodziny Plastyka w przyszłym roku

Urodziny gdyńskiego Plastyka przełożone na 2021 // mat. archiwalne, fot. Magda Śliżewska

Urodziny gdyńskiego Plastyka przełożone na 2021 // mat. archiwalne, fot. Magda Śliżewska

19.05.2020 r.

Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Orłowie poinformował, że z powodu pandemii planowane na wrzesień 2020 huczne obchody z okazji jubileuszu 75-lecia szkoły, będą przełożone na przyszły rok.

- Paradoksalnie stało się faktem, iż spotkania właśnie w większych grupach mogą stać się możliwe dopiero w najdalszych etapach powrotu do normalności sprzed pandemii, zatem naszą wolą byłoby spotkanie się we wrześniu 2021 na obchodach jubileuszu „75+” - informuje Marek Lis, dyrektor ZSP w Gdyni. - Była to dla mnie decyzja trudna, ale w tej sytuacji konieczna ze względu na zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim osobom biorącym udział w święcie naszej szkoły. Mam nadzieję, że wszyscy to rozumiemy. Wasze zgłoszenia na listę uczestników jubileuszowych obchodów oraz wpłaty są oczywiście cały czas aktualne i stale przechowywane - dodaje dyrektor.

Obchodom jubileuszu będą towarzyszyć wystawy składające się z prac absolwentów. Na oficjalną część uroczystości przewidziana jest wystawa w galerii Debiut, prezentująca wieloletnią historię szkoły.

- Chcemy uczcić założycieli szkoły, dyrekcję, szanowne grona pedagogiczne, pracowników oraz wszystkich tych, którzy byli esencją i kolorytem Plastyka. Idziemy z duchem czasu, ale nie zapominamy o przeszłości - mówi Marek Lis.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie szkoły plastycznej.