Nauka

Warsztaty rodzinne w CN EXPERYMENT - Fizyka w sporcie

fizyka-w-sporcie-warsztaty-rodzinne

fizyka-w-sporcie-warsztaty-rodzinne

05.09.2019 r.

Po wakacyjnej przerwie Centrum Nauki EXPERYMENT wraca z ofertą warsztatów rodzinnych. Przez cały rok warto pamiętać o zdrowej porcji aktywności fizycznej, a jeszcze lepiej dowiedzieć się, jakie naukowe zagadnienia w sobie kryje!

21 i 22 września odbędą się wyjątkowe warsztaty rodzinne pod hasłem Fizyka w sporcie. Przekonajcie was, że tu liczy się nie tylko siła, ale też technika i… nauka!
 
By osiągać dobre wyniki w wielu dyscyplinach, oprócz ćwiczeń i ciężkiej pracy, przydaje się także znajomość praw fizyki. Podczas spotkania dowiecie się:
- jak zwiększyć celność rzutów do kosza i jakie prawo rządzi podkręconą piłką
- dlaczego bolidy w Formule 1 są tak szybkie
- dlaczego łyżwiarki figurowe kręcą się w spektakularny sposób

Warsztaty będą obfitować w mnóstwo interaktywnych eksperymentów. Sprawdzicie dzięki nim działanie aerodynamiki, wyporności, ruch wahadłowy czy efekt Magnusa.
 
Warsztaty trwają godzinę i zaczynają się o godz. 12:15 lub 15:00.

Minimalny wiek uczestników warsztatów to 6 lat.

Sprzedaż biletów w systemie online od 30 sierpnia na bilety.experyment.gdynia.pl oraz w kasach centrum. Liczba miejsc ograniczona. 

Koszt udziału w warsztatach: 12 zł/uczestnik, niezależnie od wieku*.
 
*dla osób biorących udział w warsztatach bilety na wystawę EXPERYMENTU w promocyjnej cenie biletu ulgowego (12 zł)! Bilety na wystawę w cenie promocyjnej do zakupu tylko w kasach EXPERYMENTU w dniu wydarzenia.
 
Zasady warsztatów rodzinnych do pobrania TUTAJ.
  • Plakat warsztatów rodzinnych - Fizyka w sporcie