Nauka

Wolne miejsca dla absolwentów szkół średnich

Szkoła uruchomiła w tym roku dwa nowe kierunki //Fot. WZSP

Szkoła uruchomiła w tym roku dwa nowe kierunki //Fot. WZSP

03.08.2022 r.

Trwa rekrutacja do Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni, jedynej w naszym mieście placówki medycznej. Są jeszcze wolne miejsca na tak atrakcyjnych kierunkach jak opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy, czy podolog. Szkoła jest bezpłatna, a matura nie jest konieczna aby w niej się kształcić.


To ciekawa oferta dla wszystkich, którzy skończyli szkołę średnią a nie podjedli jeszcze decyzji na temat dalszego kształcenia, bądź też nie dostali się na wymarzone kierunki studiów. Zespół Szkół Policealnych oferuje naukę w systemie stacjonarnym i zaocznym, nauka trwa, w zależności od kierunku, rok bądź dwa.
Wśród oferty szkoły jest wiele ciekawych kierunków, na które jest obecnie duże zapotrzebowanie na rynku pracy. Znajdziemy tu kilka nowych zawodów, nie dostępnych do tej pory na rynku. Wśród nich jest na przykład podolog.

Podologia jest to dział medycyny, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Podolog jest nowym kierunkiem kształcenia. Nauka odbywa się na poziomie policealnym w dwuletnim cyklu kształcenia, w formie dziennej lub zaocznej.

Kolejnym nowym zawodem jest opiekun medyczny, zawód, który w Polsce powstał dopiero niedawno. Ze względu na zmieniającą się rzeczywistość społeczną w całej Europie przybywa osób chorych, niesamodzielnych oraz seniorów.
Opiekun medyczny jest więc zawodem przyszłości, jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku. Osoba z takim dyplomem nie tylko skupia się na opiece nad chorym, ale również może wykonywać pewne zadania, dostępne do tej pory tylko pielęgniarkom bądź lekarzom, na przykład pobierać krew, podawać leki w formie iniekcji podskórnej, czy przeprowadzać ćwiczenia fizjoterapeutyczne.
Wśród innych atrakcyjnych kierunków, jest na przykład technik sterylizacji medycznej, bądź higienistka stomatologiczna.
- Nasza szkoła jest bardzo otwarta na potrzeby słuchaczy, oferujemy naukę w różnych trybach, to dobra opcja dla wszystkich, którzy pracują – mówi Irena Szkólnik, dyrektor Wojewódzkiego Zespołu Szkół Policealnych w Gdyni - Warto podkreślić, że nauka jest bezpłatna, a sama placówka gwarantuje słuchaczom doskonale wyposażone pracownie, bardzo dobrą kadrę. Mamy absolwentów, którzy po skończeniu jednego z kierunków, zapisują się na kolejny.

Rekrutacja trwa, szczegóły można znaleźć na Stronie WZSP.