Nauka

Zapisz dziecko do Akademii EXPERYMENTU!

Ruszyły zapis na Akademię EXPERYMENTU

Ruszyły zapisy na semestr letni Akademii EXPERYMENTU – cyklu popularnonaukowych wykładów dla dzieci w wieku 6-12 lat organizowanych przez Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni.

 
Indeksy, zadania domowe, naukowe doświadczenia i eksperymenty – wszystko to w ramach Akademii EXPERYMENTU z sukcesem prowadzonej przez gdyński EXPERYMENT już od 8 lat. W każdym semestrze Akademii bierze udział około 300 uczestników – dzieci w wieku od 6 do 12 lat razem z opiekunami. W trakcie interaktywnych wykładów trójmiejscy wykładowcy z uczelni wyższych i pasjonaci nauki w przystępny sposób opowiadają o swoich zainteresowaniach, prezentując przy tym doświadczenia naukowe i pokazy  angażujące dzieci.
 
- Ogromne powodzenie, jakim cieszą się wykłady w ramach Akademii EXPERYMENTU to dowód na to, że zarówno dzieci, jak i ich rodzice i dziadkowie cenią taki sposób wspólnego spędzenia czasu - mówi Małgorzata Daniluk, koordynatorka programu z Centrum Nauki EXPERYMENT.
 
W trakcie zbliżającego się semestru letniego mali entuzjaści nauki spotkają się z:
 
Pawłem Zagańczykiem, założycielem kwartety muzycznego Zagan Acoustic, który wprowadzi uczestników w świat dźwięków – młodzi naukowcy dowiedzą się m.in. czym jest rondo, nokturn czy bagatela.
 
Dr inż. Maria Przewłócką z Politechniki Gdańskiej, która poza prezentacją poświęconą skałom i procesom geologicznym przygotowała dla małych studentów mini wystawę skał i minerałów.
 
Katarzyną Rosińską, absolwentką Biologii na Uniwersytecie Gdańskim, od wielu lat zajmującą się edukacją przyrodniczą, która zabierze dzieci w podróż śladami ptasich wędrówek.

Robertem Chełminiakiem, zegarmistrzem pasjonatem, miłośnikiem swojego zawodu i zabytkowych Volkswagenów z Włocławka. 
 
Wykłady odbywają się raz w miesiącu w soboty. Koszt biletu to 68 zł za cały semestr – cztery wykłady (opłata dotyczy zarejestrowanego dziecka, opiekun nie ponosi dodatkowych kosztów). Bilety są dostępne na stronie internetowej experyment.gdynia.pl. Liczba miejsc ograniczona.