Numer bieżący

„Barwy mleka” według Roberta Glińskiego

Tęsknisz za Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni? Czas na powrót do przeszłości, aby ponownie poczuć jego atmosferę. Robert Gliński zabiera wszystkich zainteresowanych na oprowadzanie online po swojej wystawie „Barwy mleka”, która towarzyszyła tegorocznej 45. edycji Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.


„Barwy mleka. Rysunki do moich filmów o dzieciach” to wystawa prac autorstwa Roberta Glińskiego – reżysera i wykładowcy Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Pojawiła się w Galerii Gdyńskiego Centrum Filmowego w trakcie 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, ale ze względu na pandemię była prezentowana online.
Teraz można zobaczyć ją ponownie. Wirtualne oprowadzanie po wystawie udostępniono na facebookowym profilu Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Warto poświęcić kilkadziesiąt minut, bo o pracach opowiada sam Robert Gliński.
Wystawa to zbiór rysunków reżysera, które powstały podczas pracy nad filmami. Gliński wybrał pięć tytułów o dzieciach i młodzieży.
– Rysuję przed filmem, w trakcie kręcenia, a czasem nawet po zdjęciach. Rysuję, bo nie wiem, gdzie postawić kamerę, bo szukam koncepcji zdjęć, bo zastanawiam się, jak kadrować. Rysuję, bo szukam plastyki obrazu, ekspresji, nastroju. – mówi o wystawie Robert Gliński.
Szczegółowe informacje można znaleźć na www.facebook.com/FPFFGdynia.