1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

„IZOracje”, czyli Teatr Forum online

Dwadzieścia edukacyjnych, wirtualnych spektakli, w których na rozwój akcji ma wpływ publiczność. Teatr Gdynia Główna startuje z nowym projektem - „IZOracje”, czyli Teatr Forum online. Jest on skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych i licealistów. Będę oni mogli uczestniczyć w spektaklu poprzez swoje komputery i smartfony. Przyjrzą się losom trójki bohaterów uwikłanych w konflikt i zdecydują, jak potoczy się sytuacja. Teatr czeka na zgłoszenia szkół zainteresowanych udziałem w projekcie.

Różne scenariusze, różne spojrzenia na sytuację i losy trójki bohaterów uwikłanych w konflikt. Jak się potoczą? O tym zdecydują widzowie. To nowy projekt Teatru Gdynia Główna - „IZOracje”. Artyści przygotowują go z myślą o młodzieży. Szykują 20 edukacyjnych, interaktywnych spektakli, w których czynny udział wezmą uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i licealiści. To właśnie publiczność będzie miała wpływ na to, jak potoczy się akcja.
Spektakle są inspirowane metodą Teatru Forum. Zostaną zrealizowane w siedzibie teatru, ale odbiorcy będą w nich uczestniczyć poprzez swoje komputery lub smartfony. Umożliwi to młodzieży zaangażowanie się w przedstawienie w takim samym stopniu jak aktorom. Dzięki temu też publiczność zrozumie motywacje i emocje bohaterów. Przebieg każdego spektaklu będzie inny, w zależności od wypracowanych przez widzów metod rozwiązania konfliktów.
Artyści zadbali o aktualną i ważną dla odbiorców fabułę. Na scenie zostaną pokazane losy trzech postaci, które są ze sobą skonfliktowane w czasie społecznej kwarantanny. To licealista – Tomek, jego matka oraz dziewczyna – Eliza. Akcja przedstawień skupi się wokół realnych dylematów nastolatków.

„IZOracje” odbędą się w formule online. A szkoły, które są zainteresowane projektem, mogą wziąć w nim udział bezpłatnie. Wystarczy, że skontaktują się z Teatrem Gdynia Główna telefonicznie - 692 820 511 lub mailowo: teatr@teatrgdyniaglowna.pl.
O przedsięwzięciu można również przeczytać na facebookowym profilu teatru.
Projekt „IZOracje”, czyli Teatr Forum online jest realizowany dzięki dotacji z fundacji PZU.