Numer bieżący

Kulturalny początek roku

Znane i lubiane spektakle Gdyńskiego Centrum Kultury ponownie będzie można zobaczyć online. W wirtualnym repertuarze zaplanowano pokazy sztuki „Zacznijmy jeszcze raz” oraz bajki „Marysia ma Rysia”.


„Zacznijmy jeszcze raz” w reż. Tomasza Sapryka. To spektakl wypełniony uśmiechem, wiarą, nadzieją i miłością. Sztuka bardzo bliska polskiemu widzowi jest o tym, że zawsze warto podjąć walkę o kogoś, kto nas kocha z wzajemnością.
To sztuka napisana przez Aleksandrę Wolf dla dwójki aktorów – Aldony Jankowskiej i Tomasza Sapryka. Ona wciela się w opanowaną, kompetentną i przewidywalną terapeutkę. On gra nieopanowanego i nieprzewidywalnego pacjenta, który rujnuje swój związek małżeński. Na scenie rozgrywają pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi.
Pokazy online zaplanowano 15, 16 i 17 stycznia. Będą one dostępne od godz. 18.00 do godz. 23.59. Bilety online w cenie 25 złotych można nabyć na stronie gck.interticket.pl. Każdy, kto zakupi dostęp, otrzyma drogą mailową dedykowany link do spektaklu – na wybrany dzień.
Z kolei na najmłodszych widzów i ich rodziców czeka bajka z morałem. Chodzi o spektakl „Marysia ma Rysia” w reż. Agnieszki Płoszajskiej. To historia o tym, że prawdziwą przyjaźń można odnaleźć w najmniej spodziewanym dla siebie miejscu i momencie.
Główna bohaterka – Marysia chce dostać w prezencie urodzinowym złotą rybkę. Jednak rodzice kupują jej glonojada Ryszarda. Jest on równie rozczarowany faktem, że trafił do Marysi, jak ona tym, że otrzymała go w prezencie. Rysio potrafi jednak teleportować dziewczynkę w podwodną, kolorową toń swojego akwarium i walczy o jej przyjaźń.
Podczas przedstawienia można usłyszeć piosenki napisane specjalnie na potrzeby spektaklu i popularne przeboje dla najmłodszych: „Jestem sobie przedszkolaczek”, „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Jesteśmy jagódki”.
Pokazy online zaplanowano 15, 16 i 17 stycznia. Będą one dostępne od godz. 12.00 do godz. 18.00. Bilety online w cenie 15 złotych można nabyć na stronie gck.interticket.pl. Każdy, kto zakupi dostęp, otrzyma drogą mailową dedykowany link do spektaklu – na wybrany dzień.
Szczegółowy na facebookowym profilu Gdyńskiego Centrum Kultury.