1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

Nowe laptopy dla gdyńskich uczniów

Od wiosny gdyński samorząd pozyskuje sprzęt komputerowy z myślą wsparciu uczniów mierzących się z nauką zdalną. Kilkaset tabletów, drukarek, zestawów słuchawkowych, ale przede wszystkim komputerów wspomaga już pracę szkół. Do tej puli dołączyło właśnie kolejnych 75 laptopów zakupionych ze środków programu Zdalna Szkoła + za kwotę blisko 165 tys. zł.

Gdynia od lat inwestuje w sprzęt komputerowy dla szkół i rozwój kompetencji cyfrowych. Zaprocentowało to w marcu, podczas pierwszego przejścia placówek na naukę zdalną. Wiosenne zamknięcie szkół z powodu pandemii było sytuacją bez precedensu. Mimo tego w bardzo krótkim czasie sprzęt komputerowy powędrował do osób, które go potrzebowały.
We współpracy z innymi miejskimi instytucjami, takimi jak Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, rozpoznano potrzeby dzieci i młodzieży z naszego miasta w zakresie przygotowania do uczestnictwa w zajęciach online. Należy wspomnieć, że wsparcie dla uczniów okazały lokalne firmy: Centrum Handlowe Klif przekazało 190 tabletów, firma Life at Refinitiv - 77 laptopów, Centrum Handlowe Riviera - 30 komputerów, a MediaExpert - 120 zestawów słuchawkowych.