1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

Podaruj Szlachetną Paczkę

Około dwa miliony ludzi w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie. Szczególnie w obecnej, trudnej sytuacji potrzebują pomocy tych, którzy mieli więcej szczęścia. Dzięki wsparciu każdego z nas, mogą poczuć się zauważeni i odzyskać poczucie godności. Jak pomóc? Na przykład przyłączając się do Szlachetnej Paczki, która co roku łączy setki tysięcy darczyńców, wolontariuszy i osób w potrzebie.

W Gdyni, w tegorocznej 20. edycji, bierze udział 60. wolontariuszy. Przez cały czas docierają oni do potrzebujących, którzy z niezależnych od siebie przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Na razie w bazie Szlachetnej Paczki jest 100 historii rodzin z Gdyni, ale w najbliższych dniach pojawi się ich więcej. Do bazy trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz pomoc będą wsparciem na drodze do samodzielności. Historie rodzin znajdują się na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.
Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wybrać rodzinę z internetowej bazy i wspólnie ze znajomymi czy przyjaciółmi spełnić konkretne potrzeby, a nawet i marzenia.
Finał Szlachetnej Paczki odbędzie się 12 i 13 grudnia. To wtedy darczyńcy dostarczą do magazynów paczki, które zostaną przekazane potrzebującym.
Projekt można również wesprzeć m.in.: poprzez jednorazowe lub regularne wpłaty na konto kampanii, ufundowanie wybranemu dziecku indeksu w Akademii Przyszłości, kupno produktu ze sklepu Lubię Ludzi czy wysłanie smsa.