1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

Seniorze, bądźmy w kontakcie

Bezpieczeństwo osób starszych to dziś absolutny priorytet, dlatego Miejskie Kluby Seniora zawiesiły w październiku działalność stacjonarną. Jednak pracownicy Centrum Aktywności Seniora utrzymują z seniorami intensywny kontakt telefoniczny i mailowy.

Przypominamy ważne adresy i telefony:
- Pracownicy Centrum Aktywności Seniora pracownicy dyżurują od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00: Kontakt telefoniczny 58 663 50 82 lub mailowy: sekretariat@cas.gdynia.pl
- Wirtualny Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku: www.wirtualny.cas.gdynia.pl
- strony internetowe: www.seniorplus.gdynia.pl, www.cas.gdynia.pl
- grupa na portalu Facebook: www.facebook.com/groups/207835343798767

W trudnym czasie Centrum Aktywności Seniora nie przerywa działalności; przenosi ją do internetu. Od 5 października na stronie Wirtualnego Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku dostępne są nowe wykłady, bo nowy rok akademicki trwa. Materiały są ogólnodostępne i bezpłatne. Co więcej, na stronie wirtualnego CAS jest naprawdę imponująca liczba nagrań z semestru letniego, każdy znajdzie coś, co odpowiada jego zainteresowaniom.
Na stronie znajdują się wykłady podróżnicze, a także te poświęcone ziołolecznictwie. W ofercie znalazły się także zajęcia z „Historii sztuki” i „Pozytywnej dyscypliny”, a także „Wędrówki po kresach”.
Ważna jest również aktywność fizyczna. Seniorzy mogą ćwiczyć bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy włączyć wirtualny instruktaż np. „Tai Chi”.
Cały czas rozwija się facebookowa grupa, w której seniorzy dzielą się istotnymi dla nich sprawami, na internetowych stronach CAS regularnie zamieszczane są ważne informacje, ale też ciekawostki. Oczywiście, najbardziej cieszyłaby nas możliwości osobistych spotkań, ale dziś musimy przede wszystkim zachowywać dystans.