1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

Tu zrobisz test na COVID-19 #wGdyni

W Gdyni do punktów pobrań wymazu na obecność wirusa COVID-19 mogą zgłaszać się osoby zmotoryzowane i piesi. Bezpłatnie mogą się zbadać mieszkańcy posiadający skierowanie od lekarza POZ, a odpłatnie wszyscy ci, którzy mają taką potrzebę.

Grupa „Diagnostyka” w Gdyni uruchomiła dwa punkty pobrań wymazu typu „Drive&Go-Thru”: przy ul. Wendy 7 i przy Hali Widowiskowo-Sportowej Gdynia Arena przy ul. Górskiego 2. Punkty dostępne są dla pieszych i zmotoryzowanych. Mieszkańcy ze skierowaniem z POZ lub ze szpitala badają się za darmo. Osoby prywatne robią taki test za opłatą.
Punkty stacjonarne „Diagnostyki" znajdują się przy ul. Mylnej 1/2 i przy ul. Wielkopolskiej. Pacjent umawia się na badanie, dzwoniąc na infolinię pod nr. 798 764 620.
Więcej na stronie: www.diag.pl/pacjent/.
Medyczne Laboratorium Diagnostyczne „Invicta" uruchomiło tak zwane „Walk thru". Ten mobilny punkt pobrań jest przeznaczony dla osób indywidualnych i firm.
Punkt znajduje się na pl. Kaszubskim przy Szpitalu im. Św. Wincentego a Paulo. Osoby posiadające skierowanie od lekarza POZ badają się bezpłatnie, pozostałe płacą 399 zł.
Więcej na stronie www.testujemy.org.
***
Wszystkie mobilne punkty testów na COVID-19 w Gdyni:
- Diagnostyka (punkt Gdynia 1) - ul. Tadeusza Wendy 7/9,
- Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej - ul. Powstania Styczniowego 9B,
- Diagnostyka (punkt gdynia 2) - ul. Mylna 1/2,
- Laboratoria Medyczne Bruss - ul. Władysława IV 47,
- Diagnostyka (punkt Gdynia 3) - ul. Kazimierza Górskiego 2 (przy CH Riviera),
- Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Invicta przy Szpitalu im. Św. Wincentego a Paulo.