Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Wybierz nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego!

Na Pomorzu powstaje długo wyczekiwany system, który pozwoli na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. Będzie to pomorski bilet metropolitalny. Jaką będzie nosić nazwę? Na ogłoszony w styczniu konkurs pasażerowie zgłosili ponad 3 tysiące propozycji. Kapituła wybrała 4 z nich: Fala, Mors, Jantar, Ster? Ostatecznie o nazwie zdecydują mieszkańcy, głosując na stronie biletpomorze.pl

Drugi etap konkursu, w którym głosować można na 4 wybrane propozycje potrwa do 11 marca. Ogłoszenie nazwy systemu nastąpi 18 marca.
Nagrodą główną w konkursie jest nowoczesny smartfon. Przewidziane są także atrakcyjne niespodzianki dla nazw, które zwrócą uwagę kapituły konkursowej.
Pomorski bilet metropolitalny to system, który pozwoli mieszkańcom korzystać z jednej z najbardziej nowoczesnych metod płacenia za przejazdy w Polsce. Co bardzo ważne, bilet ten obejmie swoim zasięgiem całe Pomorze – także tereny oddalone od Gdańska, Gdyni czy Sopotu ponad 100 km. Przygotowywany program pozwoli pasażerom zaplanować podróż i po prostu pojechać - bez martwienia się, gdzie kupić bilet, ile trzeba za niego zapłacić i z jakich ulg można skorzystać. Pasażer będzie mógł się przesiadać wielokrotnie – z pociągu na autobus, z autobusu na tramwaj, trolejbus czy nawet na rower metropolitalny MEVO, a system sam naliczy należności.
Pomorski bilet metropolitalny ruszy w 2020 roku.

ikona