1431 (1031) 2020-11-20 - 2020-11-26

Wygra najlepszy! Zbliża się finał Gdyńskiego Biznesplanu

Grafika promująca konkurs Gdyński Biznesplan 2020 // materiały prasowe

Grafika promująca konkurs Gdyński Biznesplan 2020 // materiały prasowe

19.11.2020 r.

Kto ma najlepszy pomysł na biznes? Tego dowiemy się już w najbliższy piątek, 20 listopada podczas finału Gdyńskiego Biznesplanu 2020. O zwycięstwo powalczy 14 osób, które przygotowały 12 projektów. Nagrodzone zostaną trzy najciekawsze biznesplany. Gala konkursu odbędzie się w formule online. Start transmisji o godz. 12.00 na stronie gdynia.pl oraz w mediach społecznościowych.


Celem Gdyńskiego Biznesplanu jest promocja przedsiębiorczości oraz wsparcie osób, które wiążą swoją przyszłość z własną działalnością gospodarczą, ale nie posiadają jeszcze odpowiedniego zaplecza (środków, lokalu, know-how). Co roku w szranki staje kilkaset osób. Tym razem konkurs jest organizowany w otwartej formule. Udział w nim mogli wziąć wszyscy, którzy mają dobry pomysł na biznes i są zdeterminowani, by wcielić swój pomysł w życie. 
 
W tym roku swoje pomysły pod ocenę ekspertów oddało aż 418 osób, które zakwalifikowano do drugiego etapu konkursu. W finale znalazło się ostatecznie 14 osób i łącznie 12 gotowych biznesplanów. Zostały one wyłonione spośród 76 projektów, które wcześniej zakwalifikowały się do trzeciego etapu. Finaliści powalczą o pieniądze na start i cenne wsparcie.
 
W gronie finalistów znaleźli się: Joanna Masorz-Soboń, Monika Orłowska i Katarzyna O’Donell, Tomasz Kirejczyk, Jan Cichosz, Andżelika Szafrańska, Maria Jopyk-Misiak, Krzysztof Przekwas, Mikołaj Haczewski, Adam Biernat, Mateusz Kaźmierczak i Paweł Zaborny, Magdalena Mielewczyk oraz Marlena Michalak.
 
Kto wygra? O tym będzie się można przekonać już za dwa dni. W piątek, 20 listopada zaplanowano finał Gdyńskiego Biznesplanu 2020. Gala konkursu odbędzie się w formule online. Transmisję będzie można śledzić od godz. 12.00 na stronie gdynia.pl, na facebookowym profilu Gdyni oraz na gdyńskim kanale YouTube.
 
Na autorów najlepszych pomysłów czekają atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Ich pula w tej edycji sięga aż 100 tysięcy złotych. Jury wyłoni 3 laureatów. Zwycięzca otrzyma m.in. nagrodę finansową w wysokości 30 tysięcy złotych na rozwój firmy, voucher o wartości 10 tysięcy złotych na studia, szkolenia lub program MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, bezpłatny udział w studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Bankowej, doradztwo prawne czy poręczenie kredytu na realizację biznesplanu. Nagrody finansowe i vouchery otrzymają również zdobywcy 2. i 3. miejsca.
 
Średnia wieku finalistów to nieco ponad 30 lat. Większość, bo aż 8 osób pochodzi z Gdyni, ale obok nich do ostatniego etapu zakwalifikowali się też uczestnicy z Gdańska, Torunia czy Zgierza.

Branże, które reprezentują najlepsze z tegorocznych biznesplanów są zróżnicowane. Wśród nich znajdziemy pomysły z sektorów inżynierii i automatyki, ICT, gastronomii, opieki medycznej i zdrowia, turystyki, rekreacji i rozrywki, designu, reklamy, edukacji czy doradztwa i szkoleń.

Głównymi partnerami konkursu są PKO Bank Polski, REFINITIVRadmor S.A. oraz instytucje otoczenia biznesu i trójmiejskie uczelnie.