1483 (1183) 2022-01-28 - 2022-02-10

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza:


– 28 i 29 stycznia na spektakl „Znaczy Kapitan” na podstawie prozy Karola Olgierda Borchardta, w adaptacji Pawła Huellego i reż. Krzysztofa Babickiego.
Kultowa pozycja w Gdyni. Słynni kapitanowie, statki parowe, transatlantyki i legendarne żaglowce. Porywająca kronika pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Głęboka woda, wielka przygoda i piękne kobiety. Obowiązkowa pozycja nad morzem.
– 4, 5, 6 lutego na spektakl „Rozważna i romantyczna” na motywach kultowej powieści Jane Austen w reż. Aliny Moś-Kerger.
Dziewiętnastowieczne społeczeństwo rządzi się swoimi prawami, niezaprzeczalną pozycję mają w niej etykieta i pieniądz. Eleonora i Marianna, dwie tytułowe siostry, mają jednak inny cel: miłość i szczęście. Każda z nich, na swój sposób, będzie chciała je osiągnąć. Temat ponadczasowy, temperamenty bohaterek porywające, perypetie i niespodzianki.
– 9 lutego na „Boga mordu” Yasminy Rezy w reż. Tomasza Mana.
Bóg mordu to tylko pozornie spektakl o zwykłym spotkaniu dwóch małżeństw, których synowie wdali się w koleżeńską bójkę. Oto niewinna wymiana zdań w galopującym tempie przeradza się w spór, w którym hipokryzja bohaterów bawi, ale i przeraża. Jakże realna to historia. Sięgnął po nią również Roman Polański w głośnym filmie „Rzeź”.
Strona www.teatrgombrowicza.art.pl.

ikona