Aktualności

Gdynia poza sezonem

Gdynia - miasto nie tylko na lato / fot. M. Mielewski

Gdynia - miasto nie tylko na lato / fot. M. Mielewski

Słyszysz - Gdynia, widzisz - morze, czujesz - świeże powietrze.


Daj się zaprosić w nieoczywistą podróż do Gdyni. W mieście, gdzie poza sezonem jest jeszcze przyjemniej niż latem. Gdzie jesień i zima są piękniejsze niż na pocztówkach. Gdzie można po prostu odetchnąć – świeżym, czystym, morskim powietrzem. Gdynia idzie z ekologią pod rękę. Od lat przoduje w rankingach miast w Polsce, w których mieszkańcy oddychają czystym powietrzem. A oddech jest bezcenny.
 
Co polskie morze może zaoferować jesienią i zimą? Przede wszystkim czyste powietrze! Ci, którzy nigdy nie byli w Gdyni jesienią i zimą, z pewnością zachwycą się niepowtarzalną tkanką miejską - naturą morza, lasu i plaż w zestawieniu z miejskimi atrakcjami. W tym mieście nie da się nudzić. A gdy już raz tu przyjedziesz, zapragniesz bywać u nas częściej.

Co Gdynia ma do zaoferowania jesienią i zimą?

 • Czyste powietrze.
 • Spokój, gdy każdy z nas potrzebuje wytchnienia i odpoczynku.
 • Bliskość natury.
 • Kameralną atmosferę bez tłumów i gwaru.
 • Pyszną i różnorodną kuchnię – restauracje w Gdyni uważane są za najlepsze w Trójmieście.
 • Bogatą ofertę sportową, kulturalną i rodzinną (patrz: „Pakiety Odetchnij w Gdyni”)
 

Dla kogo jest Gdynia poza sezonem? Dla wszystkich!

 • Dużo słońca, morska bryza, bliskie spotkania z naturą – w Gdyni oddycha się i żyje pełną piersią. Jeśli w sezonie jesienno-zimowym potrzebujesz odetchnąć od wielkomiejskiego hałasu i pośpiechu, Gdynia będzie idealnym miejscem na krótszy lub dłuższy odpoczynek. Od lat przodujemy w rankingach miast szczycących się najczystszym powietrzem. A powietrze w Gdyni przesycone jest jodem i zapachem sosnowej żywicy, tworząc unikatowy, lokalny bioklimat.
 • Planujesz odpoczynek w gronie rodzinnym? To świetnie się składa, w naszym mieście nie brakuje rodzinnych rozrywek: jeśli pogoda sprzyja, warto wybrać się na niezwykły plac zabaw, położony na miejskiej plaży z pięknym widokiem na morze. A dla spragnionych wiedzy połączonej z zabawą idealnym miejscem będzie Centrum Nauki EXPERYMENT. To niecodzienna pracownia doświadczalna dla małych i dużych odkrywców, w której można na własną rękę przeprowadzić eksperymenty, poznając prawa zachodzące w przyrodzie. Tu nikt się nie nudzi! Na rodziny czekają też całoroczne atrakcje, takie jak: Akwarium Gdyńskie, czy statki - muzea na wodzie przy nabrzeżu na Skwerze Kościuszki.
 • Jeśli jesteś miłośnikiem gór i zimą nie wyobrażasz sobie wyjazdu w inne miejsce niż w góry, czas zmienić plany i obrać kierunek: Gdynia. Miasto ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o górskie wędrówki. Nie wierzysz? Klify, liczne wzgórza morenowe i wzniesienia to raj dla amatorów pieszych, górskich wycieczek. Malowniczy widok na Bałtyk w gratisie!
 • Podczas urlopu w polskim mieście oczekujesz konkretnej propozycji turystyczno-kulturalnej? Jeśli zdecydujesz się na wypoczynek w Gdyni, nie będziesz narzekać na brak atrakcji. Znajdziesz tu interaktywne muzea (słowo „nuda” nie funkcjonuje w gdyńskich muzeach), wybierzesz się na ciekawy spektakl do teatru, a wieczorem – przy dobrej kolacji i grzańcu – usiądziesz w restauracji z widokiem na morze i zapragniesz zostać tu na zawsze.
 • Marzy Ci się pobyt nad morzem zimą? Ciekawy jesteś, jak wygląda turystyczny kurort poza sezonem? Gdynia to absolutny must have zimowych destynacji – plaża spowita śniegiem i lodem przypomina krainę niczym z bajki. Warto tu zobaczyć szczególny w skali kraju i Europy styk centrum miasta z morzem, tzw. waterfront.
 • Ferie nad morzem? Czemu nie! To wyjątkowo ciekawa alternatywa dla zimowych wyjazdów w góry. Bez tłumów na stokach, za to z zapierającym dech w piersiach widokiem na Morze Bałtyckie.
 • Jesteś osobą, która wykonuje wolny zawód? Często pracujesz zdalnie? Zarezerwuj pobyt w Gdyni i przekonaj się, jak łatwo połączyć pracę z odpoczynkiem. Łatwy dostęp do wi-fi, ułatwienia technologiczne i możliwość pracy z każdego miejsca nad morzem – tak może wyglądać „biuro wyjazdowe”, będące znakomitą alternatywą do pracy w domu.
 • Zdrowie nie ma ceny, dlatego warto południe Polski zamienić na północ, chociaż na kilka dni. Gdynia jest idealnym miejscem do zadbania o swoje zdrowie. Nie jest konieczny długi pobyt w sanatorium, aby zadbać o siebie i zaznać czystego powietrza. Wpadnij do Gdyni „po zdrowie".

Plaża w samym centrum miasta, marina, kontrastowe barwy: biel architektury modernizmu i granat morza są symbolami Gdyni. Również soczysta zieleń lasów, okalających miasto od strony morenowych wzgórz, zachęcająca do aktywności i spacerów o każdej porze roku. Widok rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów i miłośników kąpieli morskich jest inspiracją dla jeszcze nieprzekonanych. Do tego miejskie atrakcje turystyczne – różnorodne lokale gastronomiczne, przestronne ogródki zimowe i restauracje oferujące kuchnię z różnych stron świata. Wybierz na odpoczynek gościnną Gdynię i skorzystaj z pakietów, które przygotowaliśmy z myślą o aktywnie wypoczywających w mieście. Okres jesienno-zimowy nie musi być nudny – wybierz się w wyjątkową, morską podróż i #odetchnijwGdyni.

 • ikonaOpublikowano: 01.12.2022 12:05
 • ikona

  Autor: Estera Grubert (e.grubert@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 01.12.2022 13:22
 • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona