Aktualności

Poczuj wiosnę na Gdynię

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Wiosna w Gdyni jak zwykle rozpieszcza nas kolorami, smakami i zapachami. Dlatego przepis na udaną gdyńską wiosnę jest prosty – dużo słońca, morza i radości z atrakcji, których o tej porze roku w naszym mieście nie brakuje. Sprawdźcie, jakie wydarzenia i rozrywki czekają nas w nadchodzących tygodniach.


Słońce, świeże powietrze i… szczęście!


Dla spragnionych słońca, Gdynia będzie idealnym miejscem do odpoczynku. Według niezależnych badań to właśnie nasze miasto jest najbardziej słonecznym w Polsce (słońce świeci tu aż 1671 godzin w ciągu roku!). Ale Gdynia to przede wszystkim miejsce, gdzie można po prostu odetchnąć – świeżym, pełnym jodu morskim powietrzem. Miasto idzie z ekologią pod rękę – od lat przoduje w rankingach miast, w których mieszkańcy oddychają czystym powietrzem. Gdynia to także miasto szczęścia. Dlaczego? Bo tu mieszkają najszczęśliwsi ludzie w Polsce, którzy doceniają dobrą jakość życia, bliskość morza i natury w połączeniu z miejskimi atrakcjami i przyjazną infrastrukturą.

Miasto z widokiem


Poczuj Gdynię z widokiem na… wiosnę. Malownicze położenie Gdyni sprawia, że cieszy się dużą popularnością turystów i mieszkańców, którzy uwielbiają nadmorskie i leśne spacery wiodące urokliwymi trasami. Podczas wiosennej wędrówki, warto wybrać się więc nie tylko na plażę, ale i do miejsc widokowych, skąd rozciąga się piękna panorama na miasto i nie tylko.

Widok z Kamiennej Góry obejmuje zarówno morze, jak i miasto. Drogę do punktu widokowego można przejść schodami lub przejechać darmową kolejką torową dostosowaną do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Kiedyś Kamienna Góra była niezalesionym nadmorskim wzniesieniem, dziś to park z cichymi alejkami i platformą widokową z podświetlanym krzyżem.

Widok z Kamiennej Góry, fot. Marek Sałatowski
Widok z Kamiennej Góry, fot. Marek Sałatowski

Morze czy góry? Odwieczny dylemat wcale nie musi być… dylematem, bo na terenie Gdyni znaleźć można nie tylko piękne plaże i lasy, ale i wymagające wzniesienia, skąd rozpościerają się zapierające dech w piersiach widoki.

Dlatego obowiązkowym punktem spaceru po Gdyni musi być Klif Orłowski, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych widoków polskiego wybrzeża. Najlepiej go widać z molo w Orłowie. Co ważne, nie obowiązują tam bilety wstępu, a w pobliżu znajduje się malowniczy szlak spacerowy i przystań rybacka, gdzie łodzie są wyciągane bezpośrednio na brzeg.

Molo w Orłowie, fot. Wojtek Jakubowski
Molo w Orłowie, fot. Wojtek Jakubowski

Najlepsza panorama na Gdynię, Sopot i część Gdańska? Wieża i taras widokowy na Górze Donas, która mierzy aż 208 m n.p.m. To atrakcja dla osób, które uwielbiają długie spacery i nutkę adrenaliny, bowiem droga do Góry Donas prowadzi przez leśny szlak. Nieco bliższą atrakcją z widokiem na Gdynię jest wieża w Kolibkach, której taras widokowy udostępniony turystom umieszczony jest na wysokości 28 m nad poziomem terenu. Z wieży rozciąga się malowniczy widok na Zatokę Gdańską.

Jednak wcale nie trzeba wyruszać w dłuższą podróż, aby poczuć i zobaczyć wiosenną Gdynię w całej krasie. W centrum miasta również nie brakuje destynacji, z których można podziwiać nadmorskie widoki.

Warto zajrzeć do Muzeum Emigracji nie tylko dla wyjątkowych, historycznych opowieści i eksponatów, ale także by obejrzeć zatokę z tarasu widokowego, skąd można zobaczyć wpływające i wypływające statki.

A może spacer kultową ulicą Świętojańską? Tu zachwyci zarówno modernistyczna architektura, różnorodność okolicznych restauracji serwujących dania z całego świata, jak i piękne otoczenie nawiązujące do marynistycznych symboli z donicami w kształcie łódek wypełnionymi wiosennymi nasadzeniami kwiatów i traw. A gdy już nacieszymy oko, warto zajrzeć na słynny bulwar Nadmorski, który od lat uchodzi za najlepsze miejsce do spotkań, spacerów, joggingu, wycieczek rowerowych czy jazdy na rolkach.

Wiosenne nasadzenia kwiatów w Gdyni / Donice w kształcie łódek, fot. Karol Stańczak
Wiosenne nasadzenia kwiatów w Gdyni / Donice w kształcie łódek, fot. Karol Stańczak

Co sprawia, że wiosenna Gdynia jest wyjątkowa? To bez wątpienia najwięcej dni słonecznych w roku w Polsce, piaszczyste, zadbane plaże, wzgórza morenowe porośnięte lasem i modernistyczne Śródmieście. Gdynia to ćwierćmilionowe miasto, które łączy wszelkie walory miejscowości wypoczynkowej i dużej metropolii.

Jednak póki co turystów jeszcze nie ma tak wielu, więc to idealny czas na przedsezonowy relaks i wytchnienie po długiej, mroźnej zimie.
 

Dzieje się na wiosnę #wGdyni!


Co, gdzie, jak i kiedy? Dla spragnionych wiosennych rozrywek, miasto oferuje duży wybór wydarzeń, które sprostają nawet najbardziej wymagającym upodobaniom. W najbliższych miesiącach nie zabraknie atrakcji, które sprawią, że niezależnie od pogody, w Gdyni nikt nie będzie narzekać na nudę. W ofercie na wiosnę są zarówno aktywności dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych, a także dla całych rodzin.
 

#Sportowa Gdynia


Wielbiciele sportowych emocji będą mieli tu co robić. Przecież Gdynia nie bez powodu nazywana jest żeglarską i biegową stolicą Polski – to właśnie tu odbywają się najważniejsze imprezy tematyczne o randze ogólnopolskiej i światowej.

Wiosna to również idealny czas na spróbowanie sportowych nowości – z sezonu na sezon coraz większą popularnością cieszy się pływanie na deskach SUP (wiosłowanie na stojąco). To aktywność przeznaczona absolutnie dla każdego bez względu na wiek i stan zdrowia. Obecnie SUP jest jedną z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportów wodnych w Polsce i na świecie. Nauka pływania na niej jest stosunkowo prosta i szybka, a przy tym sprawia szalenie dużo satysfakcji.

Pływanie na desce SUP, fot. Orłowo przy Plaży
Pływanie na desce SUP, fot. Orłowo przy Plaży

Jakie jeszcze wydarzenia czekają miłośników sportu w wiosennej Gdyni?

  • 27.04Cykliczny Bieg Śledzia (co każdą środę) – to bieg rozgrywany na dystansie 10 km, który odbywa się co każdą środę o godz. 19:30 w okolicach Bulwaru Nadmorskiego. Udział jest bezpłatny.
  • Maj-wrzesień – „Orłowo przy Plaży” – to opcja spędzenia wolnego czasu na plaży orłowskiej w aktywny sposób, pływając m.in. na deskach SUP, kajakach czy żaglówkach. Na miejscu będzie dostępna wypożyczalnia sprzętu żeglarskiego z możliwością nauki od podstaw pod okiem profesjonalnych instruktorów.
  • 7.05, 4.06Grand PRIX Gdyni w biegach górskich – zawody odbywają się na dwóch dystansach: 5,5 km oraz 11 km, na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wydarzeniu towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży na specjalnych trasach.
  • 15.05Gran Fondo Gdynia – to seria kolarskich wyścigów dla amatorów, rozgrywanych na trasach całkowicie wyłączonych z ruchu. W wyścigu mogą wziąć udział zarówno dorośli, dzieci jak i całe rodziny.
  • 20-22.05Żeglarski Puchar Trójmiasta – trzydniowe święto żeglarstwa, podczas którego zmaganiom na wodzie towarzyszą wyjątkowe atrakcje na lądzie. Zawody to świetna okazja do spotkania miłośników żeglarstwa i wspólnego przywitania nowego sezonu.
  • 28-29.05Energa Streetball Gdynia 3x3 – turniej koszykówki dla dzieci i młodzieży. Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na parking przy ul. Olimpijskiej, gdzie zmagania uczestników będzie można śledzić na kilkunastu specjalnie przygotowanych, pełnowymiarowych boiskach. Podczas turnieju odbędą się pojedynki drużyn żeńskich i męskich w swoich kategoriach – od U11 do Open.
  • 25-27.06Arka Gdynia Summer CUP – to już 23. edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej dzieci i młodzieży. W turnieju corocznie udział biorą najlepsze polskie kluby piłkarskie oraz zaproszone zespoły zagraniczne. Podczas letniej edycji wydarzenia zmierzą się ze sobą roczniki 2010/11 i 2012/13.
  • 11-12.067R CST MTB Gdynia Maraton – nadmorskie święto kolarstwa górskiego. W głównej imprezie, która odbędzie się 12 czerwca, przewidziane zostały dystanse 28, 49 i 76 kilometrów. Z kolei 11 czerwca odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży.
  • 11-12.06Runmageddon (plaża Orłowo, Kolibki) – to najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych w Europie. Zawody są przeznaczone zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, amatorów i profesjonalnych biegaczy.
 

#Kulturalna Gdynia


Nie jest tajemnicą, że Gdynia kulturą i dizajnem stoi! W mieście nie zapominamy też o miłośnikach muzeów, teatrów i kin. Które daty warto zapisać sobie w kalendarzu?

Spektakl „Hairspray”, fot. Teatr Muzyczny
Spektakl „Hairspray”, fot. Teatr Muzyczny

Teatry i kina

W Gdyni działają aż cztery teatry, w tym Muzyczny, z największą sceną i widownią wśród teatrów muzycznych w Polsce. Na Dużej Scenie są realizowane zarówno światowe superprodukcje musicalowe, takie jak m.in.: „Hairspray”, „Gorączka sobotniej nocy”, jak i polskie tytuły: „Lalka”, „Chłopi”, „Wiedźmin”.

Nie brakuje również spektakli dla najmłodszych, w stałym repertuarze Teatru Muzycznego są m.in.: „Pchła Szachrajka”, „Księga Dżungli” czy „Piotruś Pan” – spektakl familijny w technologii 3D.

Ciekawą i nietypową propozycją jest Teatr Gdynia Główna, który wystawia sztuki w podziemiach zabytkowego Dworca PKP Gdynia Główna.

Obowiązkowym punktem na kulturalnej mapie Gdyni jest również Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. W miesiącach marzec-maj widzowie mogą obejrzeć takie spektakle jak: „Bóg mordu”, „Dziady”, „Dzień Świra”, „Sen nocy letniej” czy „Cafe Luna”.

Z kolei Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza codziennie na filmy z Polski, Europy i całego świata, prezentowane w komfortowych warunkach w trzysalowym Kinie Studyjnym GCF. Repertuar, aktualizowany co tydzień, obejmuje nowości kina europejskiego i światowego, w tym filmy artystyczne i studyjne. Nie brakuje też propozycji dla całych rodzin, filmów animowanych i familijnych.

Wiosną powróci cykl cieszący się ogromną popularnością „Sztuka w Centrum”, prezentujący filmy dokumentalne poświęcone twórczości wybitnych malarzy. Warto zarezerwować sobie również czas w maju i czerwcu na akcje specjalne przygotowane przez GCF:

  • 26-28.04 – Dni Krytyki Filmowej w Gdyńskim Centrum Filmowym - piąta edycja przeglądu, który stwarza przestrzeń do rozmów nie tylko o kinie. W trzy dni widzowie zobaczą sześć filmów (w tym dwa przedpremierowo). Główną ideą imprezy jest połączenie pokazów filmowych z prelekcjami i dyskusjami znawców kina, dając publiczności możliwość wymiany poglądów i dyskusji.
  • 13-22.05 – festiwal kina dokumentalnego Millenium Docs Against Gravity.
  • Początek czerwcaLATO NA PATIO – to cykl wydarzeń plenerowych w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wydarzenia obejmują pokazy filmowe w kinie plenerowym, warsztaty, rekreację, czy spotkania.
  • 25.06-14.08Scena Letnia Teatru Miejskiego – czyli spektakle z morzem w tle. Scena Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza znów zawita na plaży w Orłowie. Widzowie pod gołym niebem, na piasku i przy akompaniamencie szumu morskich fal będą mogli obejrzeć przedstawienia, posłuchać koncertów i uczestniczyć w szeregu innych wydarzeń artystycznych.
  • 28.05-12.06Gdynia Classica Nova/Cappella – festiwal muzyki klasycznej. Każda odsłona wydarzenia ukazuje dorobek mistrzów w nietuzinkowej interpretacji najbardziej utalentowanych polskich muzyków.

Muzea

Wśród ofert gdyńskich muzeów nie brakuje atrakcji dla całych rodzin, jak i miłośników historii. W pierwszej kolejności warto odwiedzić słynny okręt ORP Błyskawica, który podczas zimy przeszedł gruntowny remont. Uroczyste otwarcie jednostki dla zwiedzających, wraz z inauguracją nowego sezonu, odbędzie się 1 maja.

1.05 – Błyskawiczna majówka
Muzeum Marynarki Wojennej oraz ORP „Błyskawica” zapraszają na otwarcie sezonu turystycznego na okręcie. Błyskawiczna majówka rozpocznie się 1 maja o godz. 12.00 na nabrzeżu przed okrętem, a od godz. 13.30 bezpłatnie będzie można wejść na pokład. Od 2 maja wejście na „Błyskawicę” będzie już biletowane.

Na turystów czeka również Dar Pomorza, czyli najsłynniejszy polski żaglowiec. Kolejnym punktem na mapie muzealnej Gdyni jest Muzeum Marynarki Wojennej – w muzeum znajdują się eksponaty przedstawiające historię i tradycje polskich sił morskich m.in. sprzęt bojowy, jakim posługiwano się od XVII wieku po czasy współczesne.

Domek Żeromskiego usytuowany przy plaży w Orłowie to propozycja dla wszystkich ciekawych historii i polskiej literatury, tu bowiem cyklicznie odbywają się wystawy i spotkania literackie.

Po fascynującą podróż w czasie od początków automobilizmu zaprasza z kolei Gdyńskie Muzeum Motoryzacji. W środku znajduje się imponująca kolekcja odrestaurowanych, z dbałością o najdrobniejszy szczegół, zabytkowych samochodów i motocykli. Wśród muzealnych eksponatów odwiedzający znajdą m.in. takie perełki jak: Ford T (pierwszy taśmowo produkowany samochód osobowy) czy Harley Davidson 42 WLA, czyli najbardziej znany motocykl wojskowy w historii.

Błyskawica w nowym „kamuflażu”, fot. Muzeum Marynarki Wojennej
Błyskawica w nowym „kamuflażu”, fot. Muzeum Marynarki Wojennej

Po drodze warto wpaść do Muzeum Miasta Gdyni ukazujące fenomen Gdyni i jej dynamiczny rozwój, które przekształciło się od małej rybackiej wioski do wielkiego miasta i portu, a także Muzeum Emigracji – jedynego takiego miejsca w kraju, ukazujące historię emigracji z ziem polskich. Mieści się w zabytkowym Dworcu Morskim, gdzie przed laty cumował m.in. „Batory”, a obecnie spotkać tu można największe statki wycieczkowe, zwane cruiserami.

Zarówno Muzeum Miasta Gdyni, jak i Muzeum Emigracji to kreatywna przestrzeń dla dorosłych i dzieci, gdzie odbywają się twórcze wystawy i warsztaty. Które daty warto zapisać w wiosennym kalendarzu?

  • Od 30.04 do końca października – wystawa czasowa „Przeprowadzki” w Muzeum Emigracji. Ekspozycja pokaże migrację z perspektywy dziecka: wachlarz emocji związanych ze zmianą domu, otoczenia i rozstaniem z bliskimi. Co ważne, wystawa będzie dostępna w czterech językach - polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
  • Do 5.06 – wystawa „Morze/Miasto/Port” w Muzeum Miasta Gdyni. Większość dzieł pochodzi ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni. Wystawę uzupełniają prace użyczone przez Muzeum Narodowe w Gdańsku, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku, Państwową Galerię Sztuki w Sopocie, Zarząd Morskiego Portu Gdynia oraz osoby prywatne.
 

#Rozrywkowa Gdynia

 
Wiosna w Gdyni to nie tylko sport i kultura, ale i rozrywka na najwyższym poziomie. W miesiącach marzec-czerwiec w mieście będzie się działo! Sprawdź, gdzie i kiedy odbędą się najważniejsze koncerty, festiwale i eventy.

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni Arena, fot. Przemysław Kozłowski
Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni Arena, fot. Przemysław Kozłowski

  • 20-22.05Open House Gdynia – polska edycja światowego festiwalu architektury, obiektów przestrzeni publicznej oraz najlepszego designu mieszkań prywatnych. To wydarzenie, podczas którego otwierane są dla publiczności wybrane przestrzenie publiczne oraz mieszkania prywatne. Od lat przyciąga rzesze widzów i cieszy się ogromną popularnością na świecie.
  • 24-25.05 – występ stand-upera Rafała Paczesia z najnowszym programem Stand-up Comedy „Benshi” w Gdynia Arena.
 
Wiosną Gdynia Arena zamienia się w muzyczną przestrzeń, w której fani niemal każdej muzyki znajdą coś dla siebie. Na jakie koncerty warto wybrać się w nadchodzących tygodniach?
 
Gdynia Arena – koncerty:
  • 28.04 – koncert Projekt Gentleman,
  • 14.05 – koncert Tribute to Dirty Dancing.
 
Wszystkie aktualne wydarzenia i nadchodzące koncerty można śledzić na Facebooku: https://www.facebook.com/GdyniaArena/.
 
 

#Naukowa Gdynia

 
W Gdyni dzieci i młodzież się nie nudzą. Z myślą o małych odkrywcach miasta i ich rodzicach, Gdynia zaprasza do skorzystania z wiosennej oferty gdyńskich placówek – Centrum Nauki Experyment i Konsulatu Kultury. Nauka przez zabawę to idealny sposób na odkrywanie i poznawanie świata.

Centrum Nauki Experyment, fot. Tomasz Kamiński
Centrum Nauki Experyment, fot. Tomasz Kamiński
  • 23.05 – warsztaty „Światło Gwiazd” w Konsulacie Kultury.
„Światło Gwiazd” to szereg kreatywnych spotkań i warsztatów poświęconych astronomii. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in. za pomocą jakich przyrządów astronomowie odkrywają tajemnice Wszechświata, dowiedzą się jak powstaje tęcza i co kryje się za zaćmieniem księżyca i słońca. Więcej informacji: https://www.gck.gdynia.pl/swiatlo-gwiazd-edycja-2022/.

  • 29.05 – Science Cafe w Centrum Nauki Experyment
Smak to jeden z naszych najważniejszych zmysłów. Dzięki niemu możemy ocenić jakość pokarmu, delektować się smakiem potraw i, co za tym idzie, cieszyć się życiem! Jednak dlaczego w niektórych zakątkach świata spożywa się produkty, które w innych uchodzą za dziwactwo i okropność? Czym tak naprawdę jest smak i jak go wykrywamy? O tym będzie można podyskutować podczas najbliższego SCIENCE CAFE. Spotkanie z prof. Danielle Reed odbędzie się 29 maja o godzinie 16:00. Wykład zostanie przeprowadzony w języku angielskim, z polskim tłumaczeniem symultanicznym.

Ważne! Wszystkie planowane atrakcje i ich terminy znajdują się w aktualizowanym na bieżąco kalendarzu imprez: https://www.gdynia.pl/kalendarz.
 

#Gdynia na szlaku

 
Zwiedzanie Gdyni ułatwiają też tematyczne szlaki: Gdyński Szlak Modernizmu, Szlak Kulinarny Centrum Gdyni czy Szlak Legendy Morskiej. Szczegółowe opisy każdego z nich wraz z propozycjami tras i mapkami można znaleźć w folderach dostępnych w Miejskiej Informacji Turystycznej lub przygotowanych do pobrania na stronie:
https://www.gdynia.pl/turystyczna-pl/nowe-materialy-dla-turystow,8445.
 
 

Gdyński Szlak Modernizmu


Modernistyczny szlak Gdyni to spojrzenie na miasto z perspektywy architektury. Specjalnie wyznaczone trasy zwiedzania wiodą przez historyczne budynki charakterystyczne dla epoki, w której powstawały. Pasjonatów architektury i historii mogą zaciekawić trasy szlaku prowadzące po dzielnicach sąsiadujących ze śródmieściem. To np. trasa po Działkach Leśnych, Kamiennej Górze, Redłowie i Wzgórzu św. Maksymiliana.
 
Więcej o gdyńskim modernizmie i jego najlepszych przykładach można znaleźć w mini-folderze „Modernizm 2x6”. Folder zawiera dwie krótkie trasy rozgrzewkowe obejmujące po sześć miejsc i obiektów. Przejście każdej z nich zajmie około 1,5 godziny.
Pliki do pobrania: https://modernizmgdyni.pl/?post_type=download.

Warto zajrzeć także na stronę: www.modernizmzgdyni.pl.
 

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni


To idea promująca zwiedzanie miasta w bliskiej relacji z bardzo dobrą kuchnią, również lokalną. Lokale na szlaku to przede wszystkim restauracje o gdyńskim rodowodzie, w których serwowane dania zaspokoją każde podniebienie.

Szlak Kulinarny Centrum Gdyni to również przestrzeń dla tych, dla których gotowanie to życiowa pasja i sposób na życie. Szlak obejmuje restauracje serwujące kuchnię z różnych zakątków świata i Europy: polską, włoską, hiszpańską, azjatycką, czy indyjską.

Szczegóły i lista restauracji dostępne są na stronie: www.kulinarnagdynia.pl.
 

Szlak Legendy Morskiej


To trasa najciekawszych, wybranych miejsc w Śródmieściu, związanych tematycznie z wątkami historycznymi Legendy Morskiej Gdyni. Aby poznać legendarne budynki, statki, postacie i obiekty wchodzące w skład szlaku wystarczy zarezerwować 2 godziny wolnego czasu.

Więcej informacji o trasie Szlaku Legendy Morskiej można znaleźć w mini-folderze „Legenda morska”.

Plik w wersji polskiej i angielskiej można pobrać tutaj.
 
Aktualności dotyczące Legendy Morskiej Gdyni są także dostępne na stronie: www.legendamorska.pl.
 
 

#Zwiedzanie z gdyńskim przewodnikiem

Okładka Przewodnika po Gdyni, mat. prasowe

Z myślą o tych, którzy chcieliby odwiedzić Gdynię (nie tylko wiosną) i dowiedzieć się m.in. jakie są największe atrakcje miasta, czy jakie cykliczne wydarzenia warto zapisać sobie w kalendarzu, polecamy „Przewodnik po Gdyni” (dostępny w wersji drukowanej i elektronicznej).

Z przewodnika warto skorzystać zarówno wtedy, gdy Gdynię odwiedzamy tylko podczas weekendu, jak i wtedy, gdy zdecydujemy się pozostać w mieście z morza i z marzeń na dłużej. To kompletny poradnik, dzięki któremu można poznać najciekawsze lokalne atrakcje, wydarzenia, ludzi oraz miejsca.
 
Przewodnik można ściągnąć stąd: https://www.gdynia.pl/turystyczna-pl/nowe-materialy-dla-turystow,8445/przewodnik-po-gdyni,555274.
 
 

#WiosnawGdyni. Pokaż, jak odkrywasz Gdynię!

 
Zachęcamy do dzielenia się przeżyciami związanymi z odkrywaniem Gdyni na wiosnę! Miłośnicy fotografii mogą oznaczać swoje zdjęcia w mediach społecznościowych hashtagiem #WiosnawGdyni. Najlepsze z nich zostaną opublikowane na oficjalnych miejskich profilach.
 
Przypominamy także o prężnie działającej grupie na Facebooku „Gdynia w obiektywie”: https://www.facebook.com/groups/367944003798064.
 
 

#Zanocuj w Gdyni

 
Spotkajmy się w Gdyni – z morzem, czystym powietrzem i nadmorskimi atrakcjami w tle! Planując wiosenne wypady w ciągu najbliższych miesięcy, zachęcamy do skorzystania z oferty hoteli rekomendowanych przez Gdyńską Radę Turystyczną, która dostępna jest na stronie: www.grt-gdynia.pl/hotele-gdynia.
 
Poczuj wiosnę na Gdynię i zaplanuj swój pobyt w mieście z morza i marzeń!


Opracowanie: Joanna Piekarz

  • ikonaOpublikowano: 20.03.2022 10:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.04.2022 11:17
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona