Przystań Gdynia

‍Sąsiedzkie kolędowanie z chórem „Dzwon Kaszubski” w Przystani Opata Hackiego 33

‍Sąsiedzkie kolędowanie z chórem „Dzwon Kaszubski” w Przystani Opata Hackiego 33 // fot. materiały ZOH33

‍Sąsiedzkie kolędowanie z chórem „Dzwon Kaszubski” w Przystani Opata Hackiego 33 // fot. materiały ZOH33

24.01.2020 r.

„Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” i wiele innych kolęd można było usłyszeć we wtorek, 21 stycznia w domu sąsiedzkim Przystań Opata Hackiego 33 w Chyloni. Muzyczne zamknięcie sezonu świątecznego w sąsiedzkim gronie odbyło się pod przewodnictwem chórzystów i chórzystek z „Kaszubskiego Dzwonu”, jednego z najstarszych gdyńskich chórów.

Chór „Dzwon Kaszubski” został założony w 1981 jako chór męski. Od początku związany jest z dzielnicami Chylonia i Cisowa. Od 2017 roku jest chórem mieszanym i zaprasza panie i panów bez względu na wiek na swoje próby, które odbywają się we wtorki o godz. 18.00 i czwartki o godz. 17.00 w Domu Parafialnym przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela (ul. Chylońska 129). Repertuar chóru to przede wszystkim pieśni kaszubskie i patriotyczne. W Przystani Opata Hackiego 33 zaprezentował repertuar kolędowy. Każdy mógł dołączyć do wspólnego śpiewania dzięki specjalnie przygotowanemu na tę okazję śpiewnikowi.

Było nam bardzo miło gościć chórzystów z „Dzwonu Kaszubskiego”. Przystań Opata Hackiego 33  w centrum osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego jest właśnie po to, by sąsiedzi mogli się spotkać i wspólnie spędzić czas realizując swoje pasje. 21 stycznia kolędowaliśmy w gronie chórzystów, którzy sami do nas przyszli z inicjatywą kolędowego wieczoru. Zapraszamy osoby w każdym wieku nie tylko do korzystania z naszego programu wydarzeń, ale przede wszystkim do dzielenia się swoimi pomysłami na wspólne spędzanie czasu z sąsiadami – zaprasza Anna Urbańska, animatorka w Przystani Opata Hackiego 33.

Zapraszamy do grupy dyskusyjnej na Facebooku.
  • ‍Sąsiedzkie kolędowanie z chórem „Dzwon Kaszubski” w Przystani Opata Hackiego 33 // fot. materiały ZOH33