Aktualności

Oksywie po konsultacjach rewitalizacyjnych

Możliwość dogodnego dostępu do bulwaru i poprawa stanu dróg w okolicach baraków przy ulicy Dickmana - między innymi o te inwestycje pytali mieszkańcy Oksywia podczas konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji.
Trzecie spotkanie w ramach konsultacji społecznych projektu Gminnego Programu Rewitalizacji / fot. Laboratorium Innowacji Społecznych

Szczegóły zmian, jakie zajdą na Oksywiu w ramach rewitalizacji, która obejmie część dzielnicy - rejon ul. Bosmańskiej, A.Dickmana i inż. J. Śmidowicza - mieszkańcy mogli posłuchać podczas spotkania, które w piątkowy wieczór odbyło się w budynku dawnego Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu. Wybór miejsca nie był przypadkowy - to tu właśnie powstanie Centrum Usług Sąsiedzkich z bogata ofertą aktywności skierowaną do wszystkich mieszkańców północnych dzielnic Gdyni.


Obecni na spotkaniu poznali pełen katalog zmian, jakie w ramach rewitalizacji zajdą w ich dzielnicy. Wśród nich jest m.in. stworzenie przyjaznego połączenia Oksywia Dolnego z Górnym, rozwój terenu rekreacyjnego przy V LO, remonty wybranych elementów w budynkach komunalnych, współpraca ze wspólnotami mieszkaniowymi w zakresie remontów i zagospodarowania części wspólnych.


W planach jest również wykorzystanie walorów Osady Rybackiej i potencjału, jaki tkwi w nowo otwartym bulwarze. Mieszkańcy dopytywali o to, jak będzie wyglądać to miejsce po naprawie dojścia do niego, uszkodzonego podczas nawałnic w lecie 2016. 


- Czy będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych? - dociekała jedna z mieszkanek.
- Jeżeli w okolicach wejścia na plaże nr 4 powstanie droga techniczna można przypuszczać, że będzie dostępna dla osób z ograniczoną mobilnością - mówiła Agnieszka Jurecka z Laboratorium Innowacji Społecznych.
- Co z drogami przy barakach przy ul. Dickmana - pytano. - Są planowane wjazdy? Teraz nawet karetki mają tam duży problem.
- Planujemy poprawienie jakości zarówno budynków, jak i całego terenu - zapewniła Agnieszka Jurecka. - Będziemy w tej sprawie ściśle współpracować z mieszkańcami tego terenu.
Kolejne spotkanie konsultacyjne projektu Gminnego Programu Rewitalizacji - w poniedziałek, 16 stycznia o godz. 17 w SP nr 29 przy ul. Ściegiennego. Poświęcone będzie działaniom rewitalizacyjnym na wzgórzu Orlicz-Dreszera - Pekinie.


Projekt Gminnego Programu Rewitalizacji oraz pełen kalendarz spotkań konsultacyjnych dostępne są na stronie www.gdynia.pl/rewitalizacja.

ikona