Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Aktualności

Porozmawiajmy o rewitalizacji w październiku

W październiku odbędą się spotkania z mieszkańcami trzech podobszarów rewitalizacji // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

W październiku odbędą się spotkania z mieszkańcami trzech podobszarów rewitalizacji // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych

29.09.2021 r.

Jak przebiegają działania rewitalizacyjne na objętych nimi fragmentach Oksywia i Witomina oraz na osiedlu Meksyk? Jakie prace przeprowadzone zostaną w najbliższym czasie? W jakie aktywności mogą się włączyć mieszkańcy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących gdyńskiej rewitalizacji można uzyskać podczas spotkań z pracowniczkami Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.
 
Zmiany w przestrzeni to najbardziej widoczne efekty działań rewitalizacyjnych prowadzonych na objętych nimi obszarach. Ale przecież to nie wszystko: na mieszkanki i mieszkańców czeka imponująca oferta Przystani Śmidowicza 49 oraz Opata Hackiego 33 – zajęcia dla każdego niezależnie od wieku, zainteresowania czy potrzeb.
 
- Bardzo nam zależy, bo o tym wszystkim, co dzieje się w ramach rewitalizacji wiedziało jak najwięcej osób, by zaangażować w nasze działania jak największą liczbę zainteresowanych i wspólnie zmieniać Gdynię – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Do mieszkańców i mieszkanek trafiają materiały informacyjne, na obszarach rewitalizacji stale obecni są przedstawiciele Laboratorium Innowacji Społecznych – jednostki miejskiej koordynującej ten proces. Co tydzień, o stałej porze i w tym samym miejscu, czekają na wszystkich którzy w związku z rewitalizacją chcą o coś dopytać czy zwrócić uwagę na konkretną kwestię. Takie spotkania to doskonała okazja do zasięgnięcia informacji z pierwszej ręki.
 
Zmiany na ul. Uczniowskiej i Nauczycielskiej oraz w przestrzeni między blokami Chwarznieńska 4, 6, 8, Nauczycielska 4 i Widna 3 czy budowa Przystani Widna 2A to rewitalizacyjne działania inwestycyjne, które budzą zainteresowanie mieszkańców objętej rewitalizacją części dawnej dzielnicy Witomina-Radiostacji. Mieszkańcy osiedla Meksyk w Chyloni każdego dnia śledzą postępy na terenie prowadzonej tu budowy nowoczesnej przestrzeni publicznej. Z kolei na Oksywiu trwają przygotowania do przebudowy skrzyżowań w dawnej wsi Oksywie i budowy chodnika wzdłuż ul. Arciszewskich, a Przystań Śmidowicza 49 zaprasza do skorzystania z usług działających tu instytucji czy oferty bezpłatnych zajęć hobbystycznych czy sportowych w Domu Sąsiedzkim.
 
Więc jeśli macie Państwo pytania dotyczące któregoś z tych przedsięwzięć – warto przyjść na spotkanie z przedstawicielkami Laboratorium Innowacji Społecznych, zaangażowanymi w działania rewitalizacyjne.
 
Najbliższe spotkania odbędą się:
Najbliższe spotkania odbędą się:
* na Witominie: poniedziałek, 25.10, w godzinach 9.30-11.30, w środy 20 i 27 w godzinach 15.30-17.30
* na Oksywiu: w środy: 6, 13, 20, 27 października w godz. 14.00-18.00 w Przystani Śmidowicza 49;
* na osiedlu Meksyk: w środy: 6, 13, 20, 27 października w godz. od 9.00 – 11.00 oraz w czwartki: 7, 14, 21, 28 października w godz. 16.00 - 17.30 w punkcie przy ul. Hutniczej (obok Straży Pożarnej). 

Nie trzeba się umawiać, ale ponieważ rozmowy odbywają się w rygorze sanitarnym (to oznacza obowiązkowe maseczki, dezynfekcję i dystans), może okazać się, że trzeba będzie chwilę poczekać.

Więcej informacji na temat rewitalizacji oraz spotkań na jej temat można uzyskać:
* telefonicznie: 58 727 39 04 (Laboratorium Innowacji Społecznych, Dział Inwestycji)
* mailowo: rewitalizacja@lis.gdynia.pl, a.brzoskowska@lis.gdynia.pl (Oksywie), m.listwon@lis.gdynia.pl (Witomino), a.dalecka@lis.gdynia.pl (os. Meksyk)
 
Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020

Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020
  • Terminy spotkań dla mieszkańców osiedla Meksyk // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Terminy spotkań dla mieszkańców Oksywia // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych
  • Terminy spotkań dla mieszkańców Witomina // mat. Laboratorium Innowacji Społecznych