Aktualności

Porozmawiajmy o Witominie i Oksywiu

Grafika // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

Grafika // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

10.06.2021 r.

Znamy już czerwcowe terminy spotkań, podczas których o rewitalizacji Oksywia i Witomina można porozmawiać zarówno osobiście, jak i online. To dobra okazja, by poznać szczegóły inwestycji i dowiedzieć się o ofercie zajęć czy wsparcia dla mieszkańców.

Na Oksywiu końca dobiegają prace przy przebudowie ulicy Makowskiego, na Witominie natomiast tempa nabiera budowa Przystani Widna 2A. W obu dzielnicach trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnych inwestycji (przebudowa skrzyżowań na Oksywiu czy przestrzeni międzyblokowych na Witominie), ale też prowadzone są działania społeczne dla mieszkańców. A każdy, kto ma pomysł na sąsiedzkie, wspólne działanie, może zgłosić swój projekt do Funduszu Sąsiedzkiego i zyskać szansę na dofinansowanie do kwotą do dwóch tysięcy złotych.
- Dzięki rewitalizacji gdyńskie dzielnice zmieniają się już od czterech lat i przez cały ten czas bardzo uważnie słuchamy opinii mieszkańców, chętnie zapoznajemy się z ich punktem widzenia, konsultujemy z lokalną społecznością kształt planowanych inwestycji – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Co więcej, gdy jest to możliwe uwzględniamy postulaty mieszkańców. Jeśli macie Państwo jakieś spostrzeżenia dotyczące rewitalizacji, chętnie je poznamy; jeśli macie pytania – udzielimy odpowiedzi. Zapraszam do kontaktu z Laboratorium Innowacji Społecznych, do skorzystania z możliwości osobistej rozmowy, jaką dają stałe, cotygodniowe dyżury na Witominie i Oksywiu.
Spotkania odbywają się w dwóch formach: zdalnie (poprzez platformę zoom) i stacjonarnie – w dzielnicy.
Spotkania on-line mają charakter dyżuru, link do spotkania zostanie wysłany mailem lub przez wybrany komunikator, po uzgodnieniu daty i godziny. Spotkanie można umówić:

• telefonicznie: 58 727 39 04 (Laboratorium Innowacji Społecznych, Dział Inwestycji)
• mailowo: rewitalizacja@lis.gdynia.pl, a.brzoskowska@lis.gdynia.pl (Oksywie), m.listwon@lis.gdynia.pl (Witomino)
• przez messanger GdyniaOdNowa lub przez wydarzenie na portalu Facebook
W czerwcu spotkania on-line odbędą się:
• Oksywie: 16, 30 w godz. 14.00-18.00,
• Witomino: 17 w godz. 14.00-18.00,

a osobiste, z zachowaniem reżimu sanitarnego:

• Oksywie: 9, 23 w godz. 14.00-18.00 – w Przystani Śmidowicza 49,
• Witomino: 10, 24 w godz. 14.00-18.00 – w punkcie konsultacyjnym przy bloku Widna 2

Na spotkania osobiste nie trzeba się umawiać, ale ponieważ odbywają się w rygorze sanitarnym (to oznacza obowiązkowe maseczki, dezynfekcję i dystans), może okazać się, że na rozmowę trzeba będzie chwilę poczekać.
Więcej informacji można uzyskać:

* telefonicznie: 58 727 39 04 (Laboratorium Innowacji Społecznych, dział inwestycji)
* mailowo: rewitalizacja@lis.gdynia.pl, a.brzoskowska@lis.gdynia.pl (Oksywie), m.listwon@lis.gdynia.pl (Witomino)
 
Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.