Aktualności

Na Oksywiu przy Dickmana: gem, set, mecz

Na terenie V LO zbudowano dwa uniwersalne boiska

Na terenie V LO zbudowano dwa uniwersalne boiska

Gruntownie przebudowany teren przy V Liceum Ogólnokształcącym na Oksywiu to zaproszenie dla wszystkich miłośników gier zespołowych do odwiedzin, relaksu i sportowej rywalizacji. Inwestycja zrealizowana przez Gdyńskie Centrum Sportu w ramach rewitalizacji Oksywia pozwoliła zbudować dwa niezależne boiska. Mniejsze jest dla amatorów basketu i siatkówki, na większym zagrają futboliści, a nawet zawodnicy rugby. Obiekty przy ulicy Dickmana 14 są bardzo estetyczne, mają bezpieczną nawierzchnię. Co najważniejsze jednak - są otwarte dla wszystkich mieszkańców Gdyni.
 
Mieszkańcy górnego Oksywia zyskali kolejne miejsce do rozwijania sportowej żyłki w grach zespołowych. Wszystko za sprawą rewitalizacyjnej inwestycji, dzięki której na terenie V Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy Dickmana 14 zbudowano dwa uniwersalne boiska.

- Zakończona przebudowa infrastruktury sportowej na górnym Oksywiu poszerza ofertę dla aktywnych fizycznie mieszkańców – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju i przypomina, że właśnie to postulowało wielu oksywian na etapie przygotowywania zadań w Gminnym Programie Rewitalizacji. - Z nowoczesnych boisk korzystają już uczniowie szkoły. Zadbaliśmy też, by teren pozostał ogólnodostępny. To gwarantuje mieszkańcom dzielnicy możliwość zorganizowania dowolnego meczu i zdrowej sportowej rywalizacji.

- Nasza szkoła od zawsze była nastawiona na sportową aktywność uczniów. Wielu absolwentów pamięta legendarnego pedagoga Tadeusza Szarafińskiego, który sportową pasją wręcz zarażał swoich wychowanków – przypomina Dorota Dunst, dyrektor V LO. - Tym bardziej cieszy nas zakończona inwestycja. Dzięki gdyńskiej rewitalizacji otrzymaliśmy do dyspozycji dwa bardzo nowoczesne boiska, na których można przeprowadzić praktycznie dowolne rozgrywki w grach zespołowych. Po lekcjach boiska są otwarte dla wszystkich gdynian. Życzyłabym sobie, aby były tłumnie odwiedzane, w myśl zasady „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

- Mieszkańcy Oksywia są bardzo aktywni fizycznie i dbają o swoje zdrowie uprawiając sport – zauważa Mateusz Kolera, radny dzielnicy. - Świadczy o tym między innymi liczna frekwencja na finansowanych przez Radę Dzielnicy Oksywie zajęciach z cyklu Oksywskie Poruszenie. Takie spotkania gromadzą jednorazowo nawet sto i więcej osób. Ogólnodostępność boisk przy ulicy Dickmana 14, na terenie V LO, to doskonały prezent dla mieszkańców Oksywia. W sąsiedztwie planujemy zbudować jeszcze otwartą siłownię, którą sfinansuje Rada Dzielnicy; druga powstanie przy ulicy Godebskiego, przy SP 33. Gdyński Samorząd i Rada Dzielnicy Oksywie dbają o szeroką ofertę do uprawiania sportu, teraz piłka jest po stronie mieszkańców. Wszystkich zapraszam do aktywności.

- Dzięki objęciu części Oksywia Gminnym Programem Rewitalizacji możliwe było pozyskanie dodatkowego wsparcia unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego w wysokości aż 17 milionów złotych – wyjaśnia Elżbieta Sierżęga, radna miasta, członkini Komitetu Rewitalizacji. - Pozwoliło to na zaprojektowanie i utworzenie nowych miejsc rekreacji, które powstaną nie tylko przy ulicy Dickmana, ale dotyczą również przebudowy budynku dawnego Zespołu Szkół Rzemiosła i Handlu na potrzeby funkcjonowania Przystani Śmidowicza 49, utworzenia boiska z siłownią zewnętrzną i placem zabaw przy ulicy Żeglarzy, czy też zagospodarowania polany rekreacyjnej na Osadzie Rybackiej. Miejsca te pozwolą na podejmowanie przez mieszkańców wielu nowych aktywności i uczynią z Oksywie dzielnicą atrakcyjnie zagospodarowaną.

W czwartki w godzinach 14.00 - 18.00 w Centrum Sąsiedzkim Przystań Śmidowicza 49 działa rewitalizacyjny punkt konsultacyjny.  W trakcie dyżurów można zapoznać się z zakresem planowanych i realizowanych zmian na terenie Oksywia.
 
Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja dzielnicy Oksywie jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.


Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona