Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Aktualności

Uwaga Babie Doły, Oksywie, Witomino-Radiostacja: Komitet Rewitalizacji czeka na was!

Komitet Rewitalizacji czeka na was!

Komitet Rewitalizacji czeka na was!

Właśnie rozpoczął się nabór uzupełniający do Komitetu Rewitalizacji. To specjalna grupa, która jeszcze w tym roku zacznie doradzać prezydentowi we wszelkich sprawach związanych z odnową gdyńskich dzielnic, ujętych w Gminnym Programem Rewitalizacji. Do udziału zaproszeni są mieszkańcy, a także przedstawiciele właścicieli i zarządców nieruchomości.

Do Komitetu Rewitalizacji dołączyć mogą jeszcze cztery osoby. Troje przedstawicieli mieszkańców, po jednym z rejonu ulicy Rybaków w Babich Dołach, z dawnej wsi Oksywie lub ulic Arendta Dickmana i inż. Jana Śmidowicza, a także z zachodniej części dzielnicy Witomina Radiostacji. cCzwarta osoba powinna reprezentować właścicieli, użytkowników wieczystych nieruchomości oraz podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze rewitalizacji, w tym spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych i towarzystw budownictwa społecznego. Opinie działaczy komitetu będą ważnym głosem w dyskusji na temat zmian w ramach gdyńskiej rewitalizacji.

- Choć GPR bezpośrednio obejmuje 11 tysięcy mieszkańców, tak naprawdę realizacja jego założeń to sprawa całej Gdyni. Od samego początku proces ten przygotowujemy z mieszkańcami. Zależy nam na utrzymaniu tej energii, wspólnym działaniu także na etapie realizacji – podkreśla Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. - Komitet Rewitalizacji ma być forum współpracy i dialogu wszystkich stron zaangażowanych w rewitalizację. Dotyczy opiniowania wdrażanych działań, oceny tych zrealizowanych oraz tych przyszłych.

Mieszkańcy, by zgłosić swoją kandydaturę do Komitetu Rewitalizacji, muszą zebrać podpisy poparcia 20 sąsiadów. Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni natomiast zebrać pięć podpisów od innych przedstawicieli swojego środowiska. Cjętni powinni również wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny w Biuletynie Informacji Publicznej oraz w Laboratorium Innowacji Społecznych), a następnie  komplet tych dokumentów złożyć osobiście lub wysłać pocztą do sekretariatu LIS (al. Zwycięstwa 96/98, Pomorski Park Naukowo Technologiczny, budynek IV, I piętro, pokój nr 101). Formularze wraz z listami poparcia można składać do 13 listopada.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 20.10.2017 09:32
  • ikona

    Autor: Aleksandra Dylejko (a.dylejko@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.12.2018 10:41
  • ikonaZmodyfikował: Aleksandra Dylejko
ikona

Zobacz także