Społeczeństwo

Biznes bez barier - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Biznes bez barier - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości // mat. prasowe

Biznes bez barier - Światowy Tydzień Przedsiębiorczości // mat. prasowe

12.11.2019 r.

Pod hasłem „Biznes bez barier” odbędzie się 12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. W programie warsztaty, dyskusje, szkolenia i konsultacje dla osób, które bez względu na wiek, wykształcenie i płeć chcą rozwijać swoje kompetencje. W Gdyni od 18 do 24 listopada odbędzie się kilkadziesiąt wydarzeń.
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości organizowany jest od 2008 roku, obecnie w 170 krajach. Każdego roku w listopadzie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty. W ubiegłym roku odbyło się niemal 1400 wydarzeń, w których na całym świecie udział wzięło 112 tysięcy osób.

Inicjatywa skierowana jest do osób, które chcą pobudzić swoją aktywność i kreatywność w biznesie, poszukują nowych, ciekawych inicjatyw lub chcą zdobyć wiedzę przydatną w prowadzeniu własnej firmy. W organizację wydarzeń w Gdyni włączyły się w tym roku m.in. Fundacja Gospodarcza, Urząd Miasta Gdyni, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, Akademia Marynarki Wojennej, Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości.
 
Wśród zaproponowanych w tym roku w Gdyni tematów znalazły się: "Marketing początkującego przedsiębiorcy", "Czy można zmierzyć przedsiębiorczość?", "Fundusze Europejskie na rozwój przedsiębiorczości", "Prezentacja firmy/produktu w języku angielskim", "Jak rozwinąć firmę w Polsce i za granicą?".


Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy program Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości znajduje się na stronie www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl