Społeczeństwo

Branża turystyczna się nie poddaje

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki z członkami Gdyńskiej Rady Turystycznej w świątecznym otoczeniu placu Grunwaldzkiego. Fot. Przemysław Kozłowski

Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki z członkami Gdyńskiej Rady Turystycznej w świątecznym otoczeniu placu Grunwaldzkiego. Fot. Przemysław Kozłowski

Mijający rok pandemii był trudny dla wszystkich, a branżę turystyczną dotknął szczególnie. Ale w nowy rok przedstawiciele Gdyńskiej Rady Turystycznej, którzy składali sobie z wiceprezydent Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą życzenia pod miejską choinką, wchodzą z nadzieją na lepsze czasy.

Koronawirus obszedł się z branżą turystyczną brutalnie – w ciągu ostatnich 9 miesięcy przeżyła dwa lockdowny. Ten drugi, jesienny, trwa nadal – restauracje mogą prowadzić sprzedaż kulinariów tylko na wynos, a hotele przyjmować tylko gości w podróży służbowej. Ale i to do czasu. Nadciąga, jak zimowy sztorm, kwarantanna narodowa.

Mimo to, na spotkanie w świątecznym otoczeniu placu Grunwaldzkiego, ludzie, którzy na co dzień pracują w turystyce i promują Gdynię, jako atrakcyjną destynację turystyczną, przyszli w dobrych nastrojach. Choć pod ochronnymi maseczkami nie było widać uśmiechów, o dobrych humorach świadczyły roześmiane oczy, wesołe, świąteczne atrybuty, żarty i optymistyczne życzenia.Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, składając życzenia zdrowia, normalności i biznesowego sukcesu, podziękowała zebranym oraz tym, którzy osobiście nie mogli dołączyć, za hart ducha, nadzieję, nie poddawanie się i chęć współpracy z miastem. Podkreśliła, że razem jesteśmy silni, zawsze możemy na siebie liczyć i że branża turystyczna jest dla Gdyni niezmiernie ważna.

- Do końca ferii czeka nas kwarantanna narodowa, tragiczny czas dla turystyki, całkowity zastój. Ale wierzę, że razem, solidarnie przetrwamy ten okres i silniejsi doczekamy normalnych dni. Tej normalności i naprawdę dobrych czasów życzę wszystkim na nowy rok – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona