Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Społeczeństwo

Dziękujemy pracownikom pomocy społecznej

fot. Paweł Kukla

fot. Paweł Kukla

18.05.2020 r.

Szanowni Państwo,

pandemia stanowi poważne zagrożenie dla każdego z nas. Jednak wielu gdynian mierzy się nie tylko z wirusem. To właśnie Wy, drodzy pracownicy pomocy społecznej pomagacie im każdego dnia. W tym trudnym czasie trwacie na posterunku.

Dbacie o zdrowie i bezpieczeństwo najbardziej potrzebujących. Jesteście najbliżej ludzkiego cierpienia. Pomagacie mieszkańcom naszego miasta pokonywać życiowe zakręty. Towarzyszycie im w najtrudniejszych momentach. Wykonujecie misję wymagającą wyjątkowej wrażliwości i profesjonalizmu. Waszą służbą udowadniacie, że najważniejszy jest człowiek – bez względu na okoliczności. Często działacie w cieniu, ale efekty są doskonale widoczne.

Choć słowami trudno oddać wdzięczność za Waszą postawą – dziękuję. Dziękuję za Wasz profesjonalizm, empatię i serdeczność. Za aktywność i poświęcenie. Dziękuję za to, że jesteście. Po raz kolejny przekonujemy się, że Gdynia może na Was liczyć.
 
Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni
 

Szanowni Państwo,

Gdynia ma jeden z najlepszych w Polsce systemów pomocy społecznej. Ten system to ludzie – setki osób, które codziennie wyciągają dłoń do tych najbardziej potrzebujących, między innymi: dzieci, rodziców, seniorów, osób z niepełnosprawnościami oraz borykających się z problemem bezdomności…

Drodzy pracownicy socjalni, asystenci. Drogie opiekunki, pielęgniarki, koordynatorzy, psycholodzy i pedagodzy! Pracownicy administracji i obsługi. Wreszcie kadro zarządzająca!

Każdego dnia rozwiązujecie ludzkie problemy i towarzyszycie najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego miasta. Mierzycie się z wyzwaniami – ludzkimi kryzysami, które obecnie, w czasie pandemii, są jeszcze większe. Codzienną postawą dajecie dziś nadzieję nie tylko ludziom, którym służycie, ale nam wszystkim – gdynianom.

Za to, za ogromne zaangażowanie, życzliwość i odwagę, którymi wykazujecie się każdego dnia, pragnę Wam gorąco podziękować w imieniu własnym i wszystkich mieszkańców naszego miasta!

Michał Guć
Wiceprezydent Gdyni ds. innowacji