Społeczeństwo

Gdzie na kiermasz świąteczny w Gdyni?

Kiermasz bożonarodzeniowy, fot. Dawid Linkowski

Kiermasz bożonarodzeniowy, fot. Dawid Linkowski

02.12.2022 r.

Grudzień to tradycyjnie czas kiermaszy świątecznych. Zbliżające się Boże Narodzenie to świetna okazja dla wystawców do prezentacji przedmiotów, które można podarować w prezencie pod choinkę lub przystroić nimi mieszkanie, bądź też je... zjeść! Gdzie, kto i kiedy organizuje kiermasze oraz co i jak będzie można na nich kupić?  

Rękodzieło artyczyne w siedzibie TMG

Towarzystwo Miłośników Gdyni przy ul. Władysława IV 51 zaprasza do swojej siedziby na coroczny Kiermasz Świąteczny wyrobów rękodzieła artystycznego. Kiermasz potrwa od 3 do 11 grudnia w godz. 12.00-18.00. Dla gości organizatorzy przewidzieli miłe niespodzianki. 

Kiermasz bożonarodzeniowy, fot. Dawid Linkowski

Fot. Dawid Linkowski 

Świąteczna twórczość dzieci 

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2, mieszczący się przy ul. Staffa 10 zaprasza na coroczny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w szkole 8 grudnia w godz. 16.30-18.00. Jego celem jest m.in. wdrażanie do przedsiębiorczości dzieci już od najmłodszych klas, kontynuacja tradycji oraz uwrażliwianie na piękno i estetykę świątecznej twórczości plastycznej. Prace uczniów eksponowane będą na stoiskach klas.

Festyn i cegiełki 

Uczniowie, grono pedagogiczne oraz rada rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, który mieści się przy ul. Porębskiego 21,  organizują festyn bożonarodzeniowy „Dar Serca”. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 9 grudnia w godz. 17.00-20.00. W programie: występy dzieci i zaproszonych gości, degustacja specjałów świątecznej kuchni i niespodzianki. Za cegiełkę do skarbonki będzie można nabyć prace plastyczne lub rękodzieło. 

Grafika ilustracyjna, Gdyński Plastyk

Grafika ilustracyjna: Gdyński Plastyk

Okazja na coś niepowtarzalnego 

Gdyński Plastyk zaprasza 10 grudnia w godz. 11.00-16.00 na Kiermasz Świąteczny w Galerii Debiut przy ul. Orłowskiej 8. Prace sprzedawane na kiermaszu to autorskie dzieła wykonane przez uczniów szkoły. Znajdziemy wśród nich grafiki, rysunki, prace malarskie, fotografie, rzeźby, plakaty, pocztówki, zakładki, dekoracje świąteczne oraz biżuterię, szaliki, czapki, torby, pierniki, a także ciasta i ciasteczka. 

Ekologicznie z Fundacją FLY 

Fundacja FLY zaprasza 13 grudnia w godz. 9.00-16.00 na Świąteczny Kiermasz produktów ekologicznych i naturalnych, który odbędzie się w siedzibie Fundacji przy ul. Świętojańskiej 36/2. To gratka dla osób, ceniących ekologiczny styl życia i szansa na zakup wyjatkowego prezentu. 

Grafika ilustracyjna, Franciszkanie/Gdynia

Grafika ilustracyjna/Franciszkanie Gdynia

Egzotycznie u franciszkanów 

Franciszkanie zapraszają na mały kiermasz świąteczny, który odbędzie się 11 grudnia 2022 r. od 8.00 do 21.00 (wejście od dziedzińca klasztoru). Będzie to okazja to nabycia czegoś wyjątkowego, oryginalnego, często z Kenii bądź Ekwadoru, co - jak mówią bracia zakonni - posłuży za piękny upominek, przystroi mieszkanie, doda ciepła podczas zimowych spacerów albo rozgrzeje przy rodzinnym stole. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie dzieła misyjnego franciszkanów.