Społeczeństwo

Kino, teatr czy domówka – jak spędzić sylwestra?

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

28.12.2021 r.

Choć wciąż obowiązują nas obostrzenia związane z pandemią i nie możemy świętować zakończenia roku na wielkich balach sylwestrowych, mamy do wyboru inne ciekawe alternatywy. Najważniejsze, aby tę ostatnią noc grudnia spędzić bezpiecznie – nie narażając zdrowia innych i własnego. Co w takim razie można robić w sylwestra #wGdyni?

W tym roku nie spotkamy się na skwerze Kościuszki podczas miejskiej imprezy „Nowy Rok zaczyna się w Gdyni”. Wydarzenia nie będzie z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią COVID-19 i troski o bezpieczeństwo mieszkańców. Ten wieczór możemy jednak spędzić inaczej, np. korzystając z gdyńskiej oferty kulturalnej albo na domówce w gronie najbliższych. Cokolwiek zaplanujemy, pamiętajmy o obowiązujących nas wszystkich obostrzeniach sanitarnych.
 

Sylwester z filmem

Plakat wydarzenia: ŻEGNAMY STARY ROK, WITAMY NOWE KINO, premiery i przedpremiery 31 grudnia w Kinie Studyjnym GCF, mat. prasowe

Ostatni wieczór tego roku możemy np. spędzić w kinie. Po seansie zdążymy jeszcze pójść na spacer i wypić z przyjaciółmi toast.

Kino Studyjne GCF przygotowało tego dnia bogaty zestaw filmów premierowych, a także przedpremierowych, które na ekrany trafią dopiero na początku roku. Na liście znalazły się produkcje europejskie i amerykańskie, zróżnicowane pod względem stylistyki, klimatu oraz gatunku.

W sylwestrowy wieczór do godz. 20:30 będzie także czynna kawiarnia FaBuła, w której można coś zjeść przed lub po seansie filmowym.

Na co się wybrać w sylwestrowy wieczór do kina? Repertuar oraz więcej informacji znajdziemy na stronie instytucji.
 

Wieczór w teatrze

Zdj. artystów na scenie i napis: Sylwester w Muzycznym, mat. prasowe

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej tradycyjnie zaprasza na Koncert Sylwestrowy. Na scenie nie zabraknie widowiskowych kostiumów, pięknych choreografii, ulubionych artystów i przede wszystkim znanych utworów. Podczas tegorocznego koncertu usłyszymy polskie przeboje z lat 80. i włoskie rytmy.

Dodatkową atrakcją po koncercie jest „Kolacja Sylwestrowa z muzyką" organizowana przez firmę BanGlob. Wszystko zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi.
 

Kolacja z widokiem na morze

Zdj. restauracja Mondo w Muzeum Emigracji, fot. Mondo/FB
Na zdj. restauracja Mondo w Muzeum Emigracji, fot. Mondo/FB

Z kolei dla smakoszy na pewno tego wieczoru znajdzie się coś dobrego w jednej z gdyńskich restauracji. O zasady obowiązujące w sylwestra i godziny otwarcia warto zapytać bezpośrednio w lokalu, korzystając np. z listy znajdującej się na stronie Szlaku kulinarnego centrum Gdyni.

Domówka w gronie najbliższych


Innym pomysłem na spędzenie sylwestra jest domówka. Gdynianie, którzy planują przywitać Nowy Rok na domówce w gronie najbliższych i tak są szczęściarzami, bo nie każdy może powiedzieć, że „Sylwestra spędzi nad morzem”.

Gdziekolwiek się wybierzemy w sylwestrowy wieczór, ważne, abyśmy powitali nadchodzący rok z uśmiechem i optymizmem.