Społeczeństwo

Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” już rekordowa

materiały UM Gdyni

materiały UM Gdyni

16.05.2022 r.

16 maja to ostatni dzień, kiedy można zarejestrować się do udziału w loterii „Rozlicz PIT w Gdyni”. Do tej pory zrobiło to 14 525 osób. To nowy rekord. Do udziału w losowaniu zapisać się mogą ci mieszkańcy Gdyni, którzy swoje zeznanie podatkowe złożyli w jednym z dwóch urzędów skarbowych w naszym mieście. Wystarczy wejść na stronę www.pitwgdyni.pl i wypełnić krótki formularz.


Loteria „Rozlicz PIT w Gdyni” odbywa się już po raz piąty. Skierowana jest do tych gdynian, którzy mieszkają na w naszym mieście i rozliczają w nim podatki. Do tegorocznego losowania można się jeszcze zapisać. Czasu pozostało jednak bardzo nie wiele – poniedziałek, 16 maja to ostatni dzień, w którym możemy to zrobić. Wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie internetowej www.pitwgdyni.pl.

Udział w loterii wziąć mogą pełnoletni mieszkańcy, którzy rozliczyli podatek dochodowy za 2021 rok w jednym z dwóch gdyńskich urzędów skarbowych (osobiście lub przez internet) i wskazali w deklaracji Gdynię jako miejsce zamieszkania. Co ważne, nie trzeba być zameldowanym w naszym mieście.

Choć zainteresowani mieszkańcy nadal mogą się rejestrować, to wiemy już, że tegoroczna edycja loterii „Rozlicz PIT w Gdyni” będzie rekordowa. W tym momencie do losowania zapisało się 14 525 osób. To o ponad tysiąc więcej niż w ubiegłym roku – na tamten moment również rekordowym – kiedy w inicjatywie udział wzięło 13 153 osób. Biorąc pod uwagę dynamikę zapisów, można prognozować, że ostatecznie w tym roku do loterii zgłosi się ok. 15 tysięcy osób.

- Środki, które wracają do miejskiej kasy z tytułu podatku PIT, pozwalają na realizowanie rozmaitych inwestycji i działań na rzecz mieszkańców. To główny powód, dla którego warto rozliczyć się w Gdyni. Kolejnym jest organizowana przez miasto loteria. Mieszkańcy, którzy złożyli swoje zeznanie podatkowe w naszym mieście, mogą się do niej zgłosić i powalczyć o cenne nagrody, takie jak chociażby hybrydowe Suzuki Swift, rowery miejskie czy karnety na Open’er Festival – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Losowanie nagród odbędzie się już w najbliższy piątek, 20 maja o godzinie 12:00. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć na stronie Gdynia.pl.

W tym roku nagrody trafią łącznie do dziesięciu szczęśliwców. W pierwszej kolejności wylosowana zostanie nagroda główna – hybrydowe Suzuki Swift. W dalszej będą to dwa rowery Baltica Gdynia, dwa czterodniowe karnety na Open'er Festival oraz pięć zestawów wakacyjnych gadżetów „I love Gdynia”. Każdy z nich składa się z leżaka, torby na zamek, czapki z daszkiem, butelki i ręcznika plażowego.

Szczegóły oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.pitwgdyni.pl.