Społeczeństwo

Masz kryzys? Zobacz, gdzie szukać pomocy!

Kontakt ze specjalistą receptą na kryzys psychiczny? Obejrzyj film!

Kontakt ze specjalistą receptą na kryzys psychiczny? Obejrzyj film!

19.05.2020 r.

Zalewają Cię silne emocji, wręcz trudne do wytrzymania? Coraz częściej pojawiają się natrętne myśli, z którymi nie potrafisz sobie poradzić? Przeczytaj i zobacz, gdzie znajdziesz pomoc. 

W obliczu jakiejś trudnej i gwałtownej zmiany w życiu, może nas nagle ogarnąć kryzys psychiczny. Dotychczasowe mechanizmy obronne i sposoby radzenia sobie przestają działać, a nasze funkcjonowanie ulega pogorszeniu lub załamaniu. Zalewają nas bardzo silne emocje: lęk, gniew, poczucie winy, poczucie wstydu, bezradność i bezsilność.

W dzisiejszym filmie edukacyjnym, przygotowanym w ramach Gdyńskiego Falochronu Pomocy, psycholog i psychoterapeuta Agnieszka Szczygieł doradzi, gdzie szukać pomocy i jakie są recepty na kryzys psychologiczny.Osoby, które chciałyby porozmawiać ze specjalistą, proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej pod całodobowym numerem telefonu 58 622 22 22. Pomoc można również znaleźć na stronie www.gdyniawspiera.pl

W kolejnym odcinku dr Agata Cichoń-Chojnacka udzieli na czas pandemii porad nauczycielom. Emisja w czwartek, 21 maja o godz. 9:00.