Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Społeczeństwo

Międzydzielnicowe wsparcie dla gdyńskich szpitali

Przedstawiciele gdyńskich rad dzielnic z Markiem Łucykiem, wiceprezydentem Gdyni ds.rozwoju //Dzielnice #wgdyni

Przedstawiciele gdyńskich rad dzielnic z Markiem Łucykiem, wiceprezydentem Gdyni ds.rozwoju //Dzielnice #wgdyni

Gdyńskie Rady Dzielnic aktywnie włączają się w pomoc w walce z koronawirusem. W środę, 1 kwietnia ruszyła zbiórka pieniędzy na zrzutka.pl pod hasłem „Dla GDYŃSKICH SZPITALI I POGOTOWIA ratunkowego na środki ochrony osobistej do walki z koronawirusem organizowana przez Radnych Gdyńskich Dzielnic” .


Gdyńskie Rady Dzielnic postawiły sobie za cel uzbieranie 50 000 tysięcy złotych w tej szczytnej akcji. Po dwóch dniach na koncie jest prawie 6000 tysięcy złotych a do końca zbiórki pozostało jeszcze 10 dni. Niejednokrotnie, wspólne działanie 21 rad przynosiło fantastyczne efekty i tym razem radni liczą na szczodrość i otwarte serca wszystkich gdynian. 

- W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach, cieszy fakt solidarności, wspólnego podejmowania wyzwań i hojności płynącej prosto z ludzkich serc. Gdyńskie Rady Dzielnic wspaniale podejmują społeczny obowiązek, a zasięg i efekt ich działań jest godny podziwu i naśladowania – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Prośby o wsparcie płyną z każdej strony, liczy się każda pomoc, zarówno finansowa, materialna w postaci maseczek, rękawiczek czy ciepłych posiłków, dla tych, którzy codziennie chronią nasze zdrowie i życie, narażając własne.

- Jako Radni Gdyńskich Dzielnic chcemy wesprzeć naszą gdyńską służbę zdrowia w walce z epidemią COVID-19. Teraz gdy świat walczy z nowym wirusem, wiemy, że musimy wszyscy stanąć na wysokości zadania i pomóc naszym szpitalom. Brakuje w nich środków ochrony personalnej dla lekarzy i pielęgniarek. To właśnie oni są na pierwszej linii frontu walki. A my jesteśmy po to by pomagać. Razem uda nam się zdziałać więcej, a pomoc jest obecnie bardzo potrzebna. To ten moment gdy musimy wspierać się wzajemnie i pomóc naszym szpitalom. Naprawdę liczy się każda złotówka. Tych którzy nie mogą nas wesprzeć finansowo prosimy, pomóżcie pozostając w domu – mówi Anna Brzeska-Cupisz, radna dzielnicy Dąbrowa, jedna z inicjatorek akcji.

Radni indywidualnie wspierają seniorów i osoby potrzebujące ze swoich „małych ojczyzn”. Zakupy dla potrzebujących, wyjście z psem, czy ugotowanie obiadu stało się codziennością w tej trudnej dla nas rzeczywistości.

- Pomysł zbiórki pieniędzy powstał w związku z obecną sytuacją panującą w służbie zdrowia oraz rozpowszechniającą się pandemią Covid-19. Obserwowany wzrost zachorowań oraz apele placówek medycznych o wsparcie sprawiają, że nie powinniśmy przechodzić obojętnie wobec aktualnej sytuacji – mówi Bartosz Grube, radny dzielnicy Dąbrowa. - Ukierunkowanie naszej zbiórki na pomoc gdyńskim placówkom jest przejawem naszego lokalnego patriotyzmu i chęci pomagania tym, którzy dbają o życie i zdrowie mieszkańców naszego miasta, często narażając swoje własne. Jako grupa radnych z różnych gdyńskich dzielnic podejmowaliśmy już wcześniej podobne inicjatywy jak chociażby zbiórka środków na rzecz gdyńskiego hospicjum. Mamy nadzieję, że i tym razem wspólnie uda nam się zebrać środki pozwalające na wsparcie gdyńskich szpitali. Gorąco wszystkich zachęcam do wsparcia - dodaje Grube.

Przedstawiciele rad dzielnic wielokrotnie pokazywali już swoje serce i determinację w działaniu. Pod koniec ubiegłego roku aktywnie wspierali Hospicjum Dziecięce im. Św. Wawrzyńca „Bursztynowa Przystań” w Gdyni, do którego przekazali zarówno zebrane fundusze jak i niezbędne rzeczy materialne.

  • ikonaOpublikowano: 03.04.2020 14:22
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.04.2020 16:16
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Matejczyk-Waletko
ikona