Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Społeczeństwo

Mieszkańcy i mieszkanki Chyloni, świętujmy razem!

Sąsiedzkie świętowanie odbędzie się 27 maja // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

Sąsiedzkie świętowanie odbędzie się 27 maja // materiały Laboratorium Innowacji Społecznych

Przyjazne sąsiedztwo to przede wszystkim ludzie. To właśnie w sąsiadach i sąsiadkach jest ta siła, dzięki której w najbliższej okolicy żyje się lepiej, bezpieczniej i ciekawiej. Dlatego warto zacieśniać sąsiedzkie więzi! Najbliższą okazją ku temu będzie piknik z okazji Europejskiego Dnia Sąsiada. Spotkanie odbędzie się już w najbliższych dniach w Ogrodzie na Checzy, w ramach realizacji zwycięskiego projektu Budżetu Obywatelskiego. Atrakcji nie zabraknie, a dołączyć może każdy! Sąsiedzkie świętowanie to okazja do wspólnych aktywności, rozmów i zabawy. 27 maja w Ogrodzie na Checzy (ul. Zamenhofa 17) od godz. 17.00 czekać będzie nie tylko grillowanie i wspólne przygotowywanie posiłków – smakowitych także dla wegan i wegetarian – bo w programie także potańcówka w ogrodzie, warsztaty robienia zakładek do książek z ozdobnym chwostem oraz możliwość samodzielnego wybicia pamiątkowej przypinki. Na czytelników czekać będzie mobilny punkt bookcrossingu, z którego będzie można wziąć książkę dla siebie lub osoby bliskiej, a także dorzucić coś z własnej półki. A to jeszcze nie koniec atrakcji, bo zaplanowano także niespodzianki.
-  Europejski Dzień Sąsiada, który będziemy obchodzić 27 maja, to ważny dzień dla lokalnych społeczności. Przypomina nam, że dobre relacje sąsiedzkie są ważne, a także to, że razem możemy zrobić więcej. Świetnym przykładem jest właśnie piknik w ogrodzie na Checzy. To inicjatywa, którą realizujemy dzięki pomysłowi i zaangażowaniu sąsiadów z Chyloni. To oni przygotowali projekt i złożyli go w Budżecie Obywatelskim, zachęcali innych do głosowania, a także głosowali, dzięki wydarzenie znalazło się na liście zwycięskich wniosków BO. Mamy nadzieję, że spotkamy się w piątek w szerokim gronie! – zachęca Dobrosława Korczyńska-Partyka, kierowniczka Działu Przestrzeni Społecznych Laboratorium Innowacji Społecznych.
Wydarzenie organizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego przez Laboratorium Innowacji Społecznych i Bibliotekę Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 20.05.2022 15:53
  • ikona

    Autor: Ksenia Pisera (k.pisera@lis.gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.01.2023 10:03
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona