Społeczeństwo

Monitoring miejski – przydatna broń strażników

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

Zdj. ilustracyjne // unsplash.com

Po raz kolejny okazuje się, że mieszkańcy Gdyni mogą czuć się bezpiecznie. I to nie tylko za sprawą miejskiego monitoringu, ale przede wszystkim dzięki czujności strażników miejskich i policjantów, którzy natychmiast reagują na nietypowe zachowania przechodniów.

 
Jak informuje asp. Jolanta Grunert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, w niedzielę, 17 października około godz. 17:00 funkcjonariusze otrzymali od Straży Miejskiej zgłoszenie o mężczyźnie, który usiłuje ukraść rower zaparkowany na stojaku przy InfoBoksie.

Wszystko zaczęła się od miejskiego monitoringu, na którym pełniący dyżur strażnik miejski zauważył podejrzane zachowanie pewnego mężczyzny. Osobnik ten próbował przepiłować zabezpieczenie roweru, który zostawił na stojaku jeden z mieszkańców. Strażnik miejski natychmiast zawiadomił o zdarzeniu dyżurnego policji.

Złodziej, po nieudanej próbie kradzieży, poszedł na plac Kaszubski i próbował przywłaszczyć sobie inny jednoślad. Tam też został zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy policji. Mundurowi dokonali oględzin, a mężczyzna został przewieziony do policyjnej celi.

Niedoszłym złodziejem rowerów okazał się 40-letni mieszkaniec Gdańska. Za usiłowanie kradzieży grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zapis z miejskiego monitoringu SM

  • ikonaOpublikowano: 19.10.2021 13:45
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 19.10.2021 15:48
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona