Społeczeństwo

Najmłodszych też kręci bezpieczeństwo nad wodą

na zdjęciu policjantka kuca na plaży przy małej dziewczynce i zakłada jej niebieska opaskę. Przygląda się temu mały chłopiec. W tle morze i plażowicze

Wczoraj akcja informacyjna odbyła się na plaży Orłowo//fot. mat. pras. Komendy Miejskiej Policji w Gdyni

04.08.2022 r.

Zbliża się półmetek wakacji, a sprzyjająca aura sprawia, że chętnie wypoczywamy nad wodą. W ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” gdyńscy policjanci regularnie odwiedzają plaże, przypominają o zasadach bezpieczeństwa nad wodą oraz rozdają dzieciom „bezpieczne opaski”.

Wczoraj akcja informacyjna odbyła się na plaży Orłowo, nad jednym z 4 strzeżonych gdyńskich kąpielisk.


Dziś policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni zawitali do Śródmieścia.
W godz. 10.00-13.00 w Ośrodku Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przy al. Jana Pawła II 13 funkcjonariusze promowali bezpiecznie przebywanie na terenach wodnych i przywodnych oraz zdrowy i aktywny tryb życia wśród wszystkich uczestników wypoczynku letniego.
O godz. 10.00 odbyły się warsztaty z resuscytacji krążeniowo-oddechowej u osób poszkodowanych wydobytych z wody prowadzone przez strażaków.
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” funkcjonariusze rozdają dzieciom odblaskowe opaski, zawieszki i kamizelki. Wszystko po to, by od najmłodszych lat potrafiły zadbać o własne bezpieczeństwo. To również moment na rozmowę z rodzicami i opiekunami. Wypracowanie właściwych wzorców może nawet uratować życie. Odpowiedzialność, szacunek, empatia, rozsądek, ale może przede wszystkim asertywność to słowa klucze nie tylko bezpiecznego plażowania.

Ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą.
Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież, ale i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, lokale gastronomiczne, firmy prowadzące usługi rekreacyjno-turystyczne itp.).
W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą, zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej informują o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku w wodzie i nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany jest do końca września 2022 r.
Na potrzeby działań opracowane zostały materiały informacyjno-edukacyjne w postaci informatorów oraz plakatów konkursowych, które zostały przetłumaczone na język ukraiński.

Więcej o działaniach gdyńskiej policji w ramach kampanii tutaj oraz na fanpage'u KMP Gdynia.
Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Partnerem projektu jest Fundacja PZU.