Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
Społeczeństwo

Otwarcie posterunku Straży Miejskiej w centrum Gdyni

Posterunek Straży Miejskiej przy ulicy Necla został oficjalnie otwarty // fot. Przemysław Kozłowski

Posterunek Straży Miejskiej przy ulicy Necla został oficjalnie otwarty // fot. Przemysław Kozłowski

11.02.2022 r.

Nowoczesny i w samym centrum miasta – przy ul. Necla 15-17 na Kamiennej Górze został otwarty posterunek Straży Miejskiej w Gdyni. Przeniósł się tam referat dzielnicowy, który dotychczas mieścił się na Kolibkach.

Oficjalne otwarcie posterunku przy ul. Necla odbyło się o godz. 12.00. Symboliczne przecięcie wstęgi to znak, że można zacząć działać.

– Przeniesienie tu posterunku to bardzo dobra wiadomość z kilku względów. Po pierwsze, strażnicy zyskają nowoczesne i odpowiednio przystosowane miejsce pracy. Po drugie, skróci się czas reakcji. Od teraz interwencje będą prowadzone bardziej efektywnie – wylicza Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.


– To właśnie w dzielnicach, takich jak: Śródmieście, Kamienna Góra czy Wzgórze Św. Maksymiliana dochodzi do największej liczby zdarzeń – dodaje Andrzej Bień, komendant Straży Miejskiej w Gdyni. – Oprócz wymienionych referat przy ul. Necla będzie obsługiwał też Redłowo, Orłowo oraz Działki Leśne.


Przystosowanie obiektu do pełnionych zadań


Są tam szatnie, pomieszczenia socjalne i biurowe. Przestrzeń zorganizowano w taki sposób, by można tam było przyjmować mieszkańców oraz załatwiać sprawy formalne. Będzie tam pracować kilkunastu funkcjonariuszy.

– Liczymy, że skład osobowy tego posterunku będzie się stopniowo powiększał – mówi komendant Bień.


Ekologiczne środki transportu


Po oficjalnej części uroczystości zaprezentowano pojazdy, jakimi strażnicy będą się przemieszczać.

– Dziś mamy przyjemność przekazać nowe, ekologiczne pojazdy. Pojawi się również więcej patroli interwencyjnych – informuje Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.


Strażnicy będą mieć do dyspozycji:

  • trzy radiowozy (w tym jeden elektryczny – Dacia Spring),
  • dwie hulajnogi elektryczne,
  • dwa rowery elektryczne.

– To działanie w ramach programu KLIMATyczne Centrum, dzięki któremu systematycznie odzyskujemy przestrzeń miejską dla pieszych czy rowerzystów – dodaje prezydent Szczurek.

– Strażnicy miejscy wykonują bardzo ciężką pracę, często niedocenianą. Zapewniamy lepsze warunki pracy, a co za tym idzie jakość wykonywanych działań – zauważa dyrektor Klajnert.

Posterunek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-19.00. Inwestycję wykonała firma Provision sp. z o.o. z Rumi. Całkowity koszt remontu wraz z wyposażeniem i zakupem pojazdów to 1,1 mln zł.