Społeczeństwo

Portowa licytacja dla ukraińskich rodzin

Nagrody do wylicytowania podczas licytacji Portu Gdynia. Źródło: www.port.gdynia.pl

Nagrody do wylicytowania podczas licytacji Portu Gdynia. Źródło: www.port.gdynia.pl

06.05.2022 r.

W Porcie Gdynia trwa druga odsłona akcji „Dzielmy się dobrem”, tym razem skierowana do rodzin z Ukrainy, które szukają schronienia przed wojną w ojczyźnie. Od wczoraj można licytować atrakcyjne nagrody. Dochód z licytacji wesprze rodziny dotknięte rosyjską inwazją w Ukrainie.

Gdyński port kontynuuje pomoc uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy. Zaczęło się 2 kwietnia od koncertu charytatywnego #NaPomocUkrainie w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej. Wstępem na koncert była cegiełka o dobrowolnej wartości, a wystąpiły na nim takie zespoły, jak Enej, Taraka, Słowiańska Dusza, Kiev Office, Popielnica i Paulina Kowalska z zespołem.

Drugą odsłoną akcji jest licytacja wyjątkowych nagród podarowanych przez przyjaciół i partnerów biznesowych ZMPG S.A., która trwa od wczoraj na facebookowym profilu Portu Gdynia.

- Obecnie, szczególnie mocno odczuwamy, że pomoc poszkodowanym dotkniętym wojną w Ukrainie to maraton, a nie sprint. Dlatego też pomoc portu została zaplanowana z perspektywą długoterminową – informuje zarząd portu.

Zaczęło się od wystawienia na licytacje wejściówki dla dwóch osób na VI Żeglarską Paradę Świętojańską, która odbędzie się w sobotę, 25 czerwca. W ramach rejsu wygrani będę mieli okazję uczestniczyć w obchodach Dni Morza poprzez przepłynięcie z Gdańska do Gdyni na jednej z ponad 100 jednostek płynących w paradzie. Jako że wszystkie licytacje będą trwały 48 godzin, można wciąż zawalczyć o tę niepowtarzalną przepływkę, by poczuć żeglarską atmosferę i zedrzeć gardło śpiewając na pokładzie szanty.

Dziś na aukcje trafi moneta okolicznościowa „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, przekazana przez Narodowy Bank Polski O/O w Gdańsku, a w kolejnych dniach następne atrakcyjne fanty, jak piłka Arki Gdynia z podpisami piłkarzy, rejs do Szwecji od Stena Line, wydawnictwa muzyczne i książkowe oraz torba od Muzeum Miasta Gdyni, bilety na festiwal Globaltica i wiele innych.

- Mamy również do wylicytowania niepowtarzalną przygodę, jaką jest możliwość odbycia pod okiem doświadczonych instruktorów szkolenia w obsłudze wozu typu Reachstacker. Pakiet przekazany przez Gdynia Container Terminal Sp. z o.o. Szkolenie odbędzie się na symulatorze w technologii VR, a następnie uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem instruktora na prawdziwej maszynie w Porcie Gdynia. Dodatkowo będzie możliwość odbycia wycieczki po terenie terminalu i zapoznania się ze specyfiką jego pracy – zachęca Aleksander Wicka, szef działu marketingu ZMPG S.A.

Harmonogram licytacji zamieszczamy pod artykułem. Wszystkie pozyskane środki zostaną przez Port Gdynia przekazane za pośrednictwem konta PCK na wsparcie rodzin z Ukrainy, które przybyły do Polski, chroniąc się przed wojną. Od początku wojny w Ukrainie, Polski Czerwony Krzyż pomógł już ponad 216 000 uchodźców.

Harmonogram licytacji, źródło: Port Gdynia