Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy Dzień Wszystkich Świętych – sprawdź dojazd do cmentarzy
Społeczeństwo

Powietrzem bliżej

Ryanair zapowiada nowe połączenia z Trójmiasta. Fot. Przemysław Kozłowski

Ryanair zapowiada nowe połączenia z Trójmiasta. Fot. Przemysław Kozłowski

13.10.2021 r.

Co łączy Gdynię, Wenecję, Sztokholm, Malagę i Walencję? Oczywiście morze, bliskie na wyciągnięcie ręki w każdym z tych miast. Ale już wkrótce połączy też powietrze. To nowe połączenia lotnicze z Trójmiasta, które zostaną uruchomione w najbliższych miesiącach.

Gdynia to popularna destynacja na city break’i dla zmęczonych pracą Polaków, i to przez okrągły rok, bo kultura nie zapada tu w sen zimowy, a zimowe, morskie kąpiele są już niemal tak popularne jak letnie.

Gdynianie też chętnie spędzają weekendy we własnym mieście (z tych samych powodów, co goście), ale kilkudniowy zagraniczny wypad do innego miasta również dobrze robi. Dlatego cieszą zapowiadane nowe połączenia lotnicze z Trójmiasta, zwłaszcza że do większości planowanych destynacji dojazd pociągiem lub samochodem zająłby cały weekend. W końcu powietrzem bliżej, parafrazując Melchiora Wańkowicza, autora słynnego sloganu reklamowego z lat 70. „Lotem bliżej”. Tym razem szybszą podróż zapewni nam nie narodowy przewoźnik, reklamowany przez mistrza Wańkowicza, a irlandzki Ryanair, węgierski Wizz Air i tanie linie rodem z Niemiec - Eurowings.

Najbardziej gorącym newsem jest połączenie z Wenecją. Jak czytamy na stronie airport.gdansk.pl, do tego pociętego kanałami włoskiego miasta będziemy mogli się wybrać z Ryanair’em od 27 marca 2022. W sam raz, by zobaczyć jak rozkwita tam wiosna. Rezerwacje lotów już są możliwe, a ceny zaczynają się od 89 zł w jedną stronę. Ryanair będzie obsługiwał tę trasę dwa razy w tygodniu – w środy i niedziele.

Z kolei dwa dni później ruszy nowe połączenie z Wenecją Północy. Do Sztokholmu z Gdańska zacznie latać 29 marca 2022 roku tani przewoźnik będący częścią grupy Lufthansa - Eurowings. Na stołeczne, szwedzkie lotnisko Alranda polecimy we wtorki i środy.

Na ten sam dzień (29 marca 2022) zapowiedział inaugurację trasy do Malagi Wizz Air. Do gorącej Andaluzji będziemy mogli wybrać się we wtorek lub sobotę.

Ale to dopiero na wiosnę. A co jeszcze jesienią?

Już za trzy tygodnie, 02 listopada Ryanair uruchomi dwa następne połączenia. Do kolejnego nadmorskiego, hiszpańskiego miasta – Walencji będziemy mogli polecieć we wtorki i soboty.

A jeśli za dużo już tych morskich destynacji, to również 02 listopada wystartuje w inauguracyjny lot samolot irlandzkich linii do Wiednia. Na chwilę obecną wyskok na wiedeńską kawę kosztuje zaledwie 89 zł.

Dzięki nowym połączeniom Trójmiasto jest jeszcze bliżej Europy. Mamy w czym wybierać i dokąd wyskoczyć na relaksujący city break, by po powrocie westchnąć – wszędzie dobrze, ale w Gdyni najlepiej.