Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
Społeczeństwo

Przygotuj Szlachetną Paczkę i spraw innym radość

Mat. prasowe organizatora Szlachetnej Paczki

Mat. prasowe organizatora Szlachetnej Paczki

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Projekt opiera się na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To właśnie oni pomagają osobom w potrzebie – ludziom, którzy mają trudniej i liczą na wsparcie. W sobotę, 13 listopada po raz kolejny zostanie udostępniona baza rodzin Szlachetnej Paczki. Lubisz ludzi i chcesz pomóc? Nic prostszego. Skrzyknij znajomych, wybierzcie konkretną rodzinę lub osobę i podarujcie im to, czego najbardziej potrzebują.


To już 21. edycja Szlachetnej Paczki – programu społecznego, który co roku dociera z realną pomocą do najbardziej potrzebujących. Tylko w zeszłym roku wsparcie materialne otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin. Wartość przekazanych paczek przekroczyła 51 mln zł, a w pomoc zaangażowało się ponad 420 tys. Polaków.
 
Już w sobotę, 13 listopada o godz. 8:00 ponownie zostanie otwarta baza rodzin Szlachetnej Paczki. To ten moment w roku, w którym na stronie www.szlachetnapaczka.pl są publikowane historie tysięcy potrzebujących rodzin. Opowieści poprzedzone pracą wolontariuszy, którzy odwiedzają samotnych seniorów, osoby chore, z niepełnosprawnościami lub poszkodowane w wyniku nieszczęśliwego wypadku albo pandemii.

Wolontariusze poznają ich historie, nawiązują relacje i określają potrzeby. Na tej podstawie tworzą szczegółowe opisy rodzin, które potem trafiają do internetowej bazy. A my poznając je, uzmysławiamy sobie, że nasza sytuacja wcale nie jest taka zła, jak myślimy. I nadal możemy podzielić się z tymi, którzy mają gorzej. 

Baza rodzin będzie dostępna przez cztery tygodnie. W tym czasie każdy może wejść na stronę i wybrać tę rodzinę, której chciałby pomóc. To proste. Wystarczy zebrać bliskich lub znajomych i wspólnie przygotować paczkę. To realne, skrojone na miarę potrzeb wsparcie dla najbardziej potrzebujących.

– Od lat wspieramy tych, którzy są w potrzebie. Pomagamy rodzinom, które nie mają zimowych ubrań. Rodzinom, które otwierając lodówkę, nie mają tam czego szukać. Już 13 listopada będziecie mogli wybrać swoją rodzinę, dla której przygotujecie Szlachetną Paczkę, czyli specjalny prezent, który doda im sił – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, które jest organizatorem programu.


Otwarcie live ze studia Szlachetnej PaczkiOficjalne rozpoczęcie 21. edycji Szlachetnej Paczki odbędzie się w sobotę, 13 listopada o 18:00. Można je śledzić podczas transmisji live w mediach społecznościowych. Rozmowy z wolontariuszami oraz ambasadorami projektu – m.in.: Jarosławem Kuźniarem, Joanną Jabłczyńską oraz Michałem Polem – poprowadzi dziennikarz Maciej Orłoś.

Transmisję będzie dostępna na:

 
Natomiast osoby, które chciałyby przygotowywać paczkę, ale jeszcze nigdy tego nie robiły, mogą skorzystać z poradnika na stronie internetowej.

Więcej informacji o Szlachetnej Paczce znajduje się na stronie internetowej oraz Facebooku.

  • ikonaOpublikowano: 12.11.2021 16:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.11.2021 14:31
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także